Za zdravím, pôžitkom a dobrým jedlom

Za zdravím, pôžitkom a dobrým jedlom

Napísala 

Pozývame vás na návštevu regiónu na juhovýchode rakúskeho Štajerska, v ktorom sa práve začali relaxačné týždne s názvom Echt.gsund ThermalWasserWochen. Počas špeciálnej akcie, ktorá potrvá do 22. marca, medzinárodného dňa vody, sa tu všetko točí okolo výnimočnej liečivej termálnej vody a jej vplyvu na ľudské zdravie.

Ide o šiesty ročník úspešného podujatia, do ktorého sa zapojilo všetkých šesť kúpeľov regiónu, teda Parktherme Bad Radkersburg, Therme der Ruhe Bad Gleichenberg, Therme Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, liečebné kúpele Bad Waltersdorf a H2O Hoteltherme Bad Waltersdorf. Kúpele pripravili špeciálne ponuky a zaujímavý sprievodný program. Patria do neho aj bezplatné prehliadky, vďaka ktorým môžu návštevníci nazrieť do zákulisia kúpeľov.

Silný región s tradíciou

Región Thermen- und Vulkanland v rakúskom Štajersku je najstarším kúpeľným regiónom krajiny s bohatými remeselnými tradíciami, chutnými kulinárskymi produktami od domácich výrobcov a najmä výnimočne kvalitnou termálnou a minerálnou vodou. „Termálna voda je spoločne s minerálnou vodou to najcennejšie, čo tu máme. Kúpanie v liečivej termálnej vode dokázateľne znižuje stres a pitie našej minerálnej vody prospieva zdraviu,“ hovorí Mario Gruber, konateľ spoločnosti Thermen- und Vulkanland Steiermark.

Do kúpeľov regiónu Thermen- und Vulkanland Steiermark môžete prísť aj počas celého roka s istotou, že dostanete pestrý a jedinečný balíček služieb, aby ste mohli z prírody a z vynikajúcej regionálnej kuchyne načerpať nové sily a vitalitu. Hostia majú k dispozícii aj skvelé regionálne produkty od domácich výrobcov, výrobky miestnych remeselníkov a atraktívne kultúrne a športové aktivity. Najlákavejšie sú dva hlavné produkty: štajerská termálna a štajerská minerálna voda, známe v Rakúsku aj za jeho hranicami jedinečnými vlastnosťami, vďaka ktorým získali značku kvality.

Všetky informácie o regióne Thermen- und Vulkanland, vrátane možností ubytovania nájdete na stránke www.thermenland.at.

Foto © Harald Eisenberger

Posledná úprava 01.03.2019

Nájdete nás na FB