Za zdravím, pôžitkom a dobrým jedlom

Za zdravím, pôžitkom a dobrým jedlom

Napísala 

Pozývame vás na návštevu regiónu na juhovýchode rakúskeho Štajerska, v ktorom sa záujem návštevníkov točí okolo výnimočnej liečivej termálnej vody a jej vplyvu na ľudské zdravie. Do liečebných a relaxačných programov sa zapája šesť známych kúpeľov: Parktherme Bad Radkersburg, Therme der Ruhe Bad Gleichenberg, Therme Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, liečebné kúpele Bad Waltersdorf a H2O Hoteltherme Bad Waltersdorf.

Silný región s tradíciou

Región Thermen- und Vulkanland v rakúskom Štajersku je najstarším kúpeľným regiónom krajiny s bohatými remeselnými tradíciami, chutnými kulinárskymi produktami od domácich výrobcov a najmä výnimočne kvalitnou termálnou a minerálnou vodou. „Termálna voda je spoločne s minerálnou vodou to najcennejšie, čo tu máme. Kúpanie v liečivej termálnej vode dokázateľne znižuje stres a pitie našej minerálnej vody prospieva zdraviu,“ hovorí Mario Gruber, konateľ spoločnosti Thermen- und Vulkanland Steiermark.

Do kúpeľov regiónu Thermen- und Vulkanland Steiermark môžete prísť počas celého roka s istotou, že dostanete pestrý a jedinečný balíček služieb, aby ste mohli z prírody a z vynikajúcej regionálnej kuchyne načerpať nové sily a vitalitu. Hostia majú k dispozícii aj skvelé regionálne produkty od domácich výrobcov, výrobky miestnych remeselníkov a atraktívne kultúrne a športové aktivity. Najlákavejšie sú dva hlavné produkty: štajerská termálna a štajerská minerálna voda, známe v Rakúsku aj za jeho hranicami jedinečnými vlastnosťami, vďaka ktorým získali značku kvality.

Koncept zelenej sily

Prístup, ktorý stojí na troch pilieroch zdravia (relax ako zelená sila Rovnováha, pohyb ako zelená sila Aktivita a zdravá výživa ako zelená sila Energia) presadujú v kúpeľoch Bad Radkersburg. Program sa vždy individuálne prispôsobí podľa potrieb každého hosťa, aby si počas pobytu zásady zdravého životného štýlu nielen vyskúšal, ale aj odniesol do života. Okrem personálu kúpeľov sú klientom k dispozícii aj terapeuti a lekári zo zdravotného centra Vita med.

Viac na www.parktherme.at

Najlepšie európske ajurvédske kúpele

Keď členovia rodiny Mauracher, priekopníci ajurvédy v Rakúsku kúpili hotel Paierl v kúpeľoch Bad Waltersdorf, bolo jasné, akým smerom sa bude uberať jeho prestavba. Zatiaľ do zmien investovali 1,8 milióna eur, celkové úpravy si vyžiadajú až tri milióny eur. Investície sa evidentne vyplácajú, prvý luxusný ajurvédsky rezort premenovaný na Mandira už získal SPA Star Award 2019, najvyššie európske ocenenie za najlepší kúpeľný koncept. Majitelia priebežne školia odborný personál a rokujú s regionálnymi výrobcami o dodávkach zdravých a čerstvých potravín.

Viac na www.mandira-ayurveda.com

Všetky informácie o regióne Thermen- und Vulkanland, vrátane možností ubytovania nájdete na stránke www.thermenland.at.

Foto © Harald Eisenberger

Posledná úprava 13.10.2021

Nájdete nás na FB