Zrkadlo aj v kuchyni? Určite áno!

Zrkadlo aj v kuchyni? Určite áno!

Napísal 

Kuchyňa je jednou z najpoužívanejších miestností v dome. Nielen, že sa tam varí, je to tiež miesto, kde sa môže stretnúť celá rodina. A nepochybne obľúbené miesto všetkých gurmánov. Prečo by však v nej malo byť aj zrkadlo?

Existuje mnoho dôvodov, prečo je výhodné mať v kuchyni zrkadlo. Dnes si spomenieme tri hlavné z nich.

1.    Pocit väčšieho priestoru

Mnohé malé kuchyne vyzerajú na pohľad oveľa väčšie. Môže za to zrkadlo zavesené na stene. Ak umiestnite strategicky zrkadlo a svetlo napríklad z lampy, opticky vzniká dojem väčšej miestnosti. Ak nemáte lampu, ktorú by ste takto mohli použiť, môžete využiť aj prírodný zdroj svetla, teda slnečné žiarenie. Postavte zrkadlo oproti oknu a uvidíte, aké svetelné zázraky sa budú v kuchyni diať.

2.    Svetlejší priestor

Táto výhoda súvisí s predchádzajúcou výhodou. Zrkadlo odráža svetelné lúče, vďaka čomu bude v celej kuchyni viacej svetla. Oceníte to najmä vtedy, ak máte v kuchyni tmavý nábytok, alebo príliš veľa nábytku a málo svetla.

Neznamená to však, že ak chcete viac svetla, nemôžete mať tmavý nábytok. Musíte len vhodne využiť svetlá a zrkadlo. Nemusíte sa báť, váš krásny tmavý jedálenský stôl môže ostať na svojom mieste.

3.    Motivácia pri cvičení

Ak sa práve pokúšate zhodiť pár kíl alebo máte predpísanú diétu, pohľad do zrkadla vám ju môže pripomenúť. Nejde len o diétu. Možno sa snažíte začať zdravšie jesť. Hoci je to len v našej hlave, je dokázané, že jedenie nezdravého jedla pred zrkadlom vie vyvolať mierne výčitky.

Možno budete prekvapení, keď zistíte, že sa vám darí skutočne stravovať zdravo len preto, že ste si dali zrkadlo do kuchyne.

Foto: Sheila Say/Shutterstock.com

Posledná úprava 10.04.2022
PR

Nájdete nás na FB