Praktická a štýlová obývacia izba

Praktická a štýlová obývacia izba

Napísal 

Obývačka je spoločenská miestnosť, ktorú tvorí pohodlná sedacia súprava, konferenčný stolík, dekorácie a iné zariadenie, bez ktorého by nemohla byť plne funkčná. Pri výbere sa zamerajte aj na dizajn a materiály, ktoré hrajú podstatnú úlohu pri životnosti nábytku.

Výber konferenčného či televízneho stolíka

Najdôležitejším faktorom pre kúpu konferenčného stolíka sú jeho rozmery. Hľadáte malý konferenčný stolík, ktorí budete používať na časopisy, ovládač alebo dekorácie? Podstatné je, aby sa zmestil do obývačky a nezabral veľa miesta. Zároveň by však nemal byť príliš malý, taký nebude stačiť pre vaše potreby.

Veľkú časť svojho voľného času strávime pri televízore sledovaním aktuálnych novín alebo filmov. Súčasť obývacej izby teda tvoria aj TV stolíky, vhodné miesto pre ne nájdete napríklad v centre nábytkovej steny. Základom kvalitného stolíka je jeho stabilita a materiál. Ak je časť z neho sklenená, môže predstavovať nebezpečie, najmä keď v domácnosti žijú malé deti.

Dobré rady

Medzi sedačkou a stolíkom by mal zostať voľný priestor na prechod, nechajte si tam aspoň 50 - 60 centimetrov.
Detaily a doplnky môžete pridať na steny v podobe obrazov alebo závesných dekorácií.
Ak sa však chcete vyhýbať výrazným predmetom, môžete investovať a vybrať si kreatívne tapety na stenu. Populárne sú najmä rôzne ornamenty alebo prírodné motívy.

Konferenčné a TV stolíky prinášajú veľa výhod, ktoré oceníte nielen pri uskladňovaní predmetov, ale aj pri samotnom zariaďovaní svojej obývačky. Stolík sa môže stať súčasťou obývacej steny a pomôcť pri vytvorení interiérového štýlu. Ak vás nezaujal konferenčný stolík s opracovanými detailami, môžete dať prednosť jednoduchému dizajnu.

Foto: 2M media/Shutterstock

 

Posledná úprava 12.09.2022
PR

Nájdete nás na FB