Skvelý tip, ktorý vás zbaví horúčav v interiéri

Skvelý tip, ktorý vás zbaví horúčav v interiéri

Napísal 

Priemerné letné teploty u nás z roka na rok stúpajú a my pod ich vplyvom kolabujeme. Starším a chronicky chorým ľuďom to spôsobuje viaceré zdravotné problémy. Ani pre mladého a zdravého človeka nie je ale zvládanie takýchto extrémov v dlhodobom horizonte jednoduché. Ako teda pomôcť telu a naložiť s horúčavou, ktorá sa vkráda do našich interiérov?

Máme pre vás niekoľko nápadov, ako si „schladiť hlavu“ a interiér bez zbytočne vysokých nákladov a komplikovaných pravidiel.

Kvalitné vonkajšie žalúzie

Dnes sa snažíme interiér schladiť najmä modernými klimatizáciami alebo ventilátormi. Veľmi často pritom zabúdame, že prirodzené vetranie je pre správne fungovanie a reakcie tela najdôležitejšie. Kyslík je niekedy predsa ten najlepší „liek“.

Pri horúčavách a využívaní klimatizačných jednotiek sa nedá príliš vetrať, efekt ochladenia interiéru sa rýchle stráca. Skúste si ale vybaviť domov modernými vonkajšími žalúziami a interiér môžete rovnako dobre ochladiť o niekoľko stupňov.

Dokonalé izolovanie okna pred teplom a prehrievanie skla silnými lúčmi slnka zaistí táto špičková tieniaca technika bez najmenších problémov. LDPE tesnenie lamiel vytvorí nepríjemnému teplu dokonalú bariéru, pričom prísun čerstvého vzduchu ostáva zabezpečený.

Vonkajšie žalúzie sa jednoducho inštalujú a ešte lepšie ovládajú. Na zatemnenie okna a vytvorenie správneho svetelného komfortu môžete použiť aplikáciu v mobile, klasické mechanické ovládanie, alebo to diaľkové.

V kombinácií s luxusnými pergolami, ktoré v blízkosti okien a domu tiež vytvoria pri extrémnych horúčavách príjemný tieň, to bude najlepší spôsob, ako toto leto prežiť v bezpečí interiéru aj exteriéru.

Prečo sa naše telo tak ťažko vyrovnáva s vysokými teplotami ?

Telo je špecifický organizmus, ktorý má rovnako špecifickú vlastnú teplotu. Akokoľvek sa vychýli z normálu, prejavy v podobe nepríjemných pocitov na seba nenechajú dlho čakať. A pri dnešných extrémnych horúčavách sa o tom denne presviedčame aj na vlastnej koži. Prečo sa to deje?

Keď teplota vzduchu stúpa, stúpa aj tá v našom tele, no jej prebytok nedokáže organizmus jednoducho regulovať a spracovať. Zvlášť náročné je to pre ľudí, ktorí trpia ochoreniami kardiovaskulárneho systému a majú nadváhu, pretože tuk je tepelným izolátorom.

Vplyvom vysokých letných horúčav sa zhoršuje aj zásobovanie všetkých orgánov krvou, zvyšuje sa jej zrážanlivosť, riziko akútnych mozgových príhod a infarktu myokardu.

Aj srdcu a mozgu chýba kyslík, ktorého obsah klesá s dlhodobým pôsobením tepla. Väčšine ľudí krvný tlak stúpa, no niektorým môže naopak prudko poklesnúť. Vyskytujú sa závraty, mdloby a zlyhanie srdca.

Nielen spolu so zvyšujúcim sa vekom, ale aj veľkým teplom slabne naša imunita a telo nedokáže tieto extrémy zvládať. Vonkajšie žalúzie vám s tým môžu pomôcť. Presvedčte sa o tom a bez ohľadu na vek si s kvalitnou technológiou tienenia plnými dúškami užívajte leto.

Foto: Petair/Shutterstock.com

Posledná úprava 10.10.2021
PR

Nájdete nás na FB