Fotopozvánka na šesť výletných miest

Fotopozvánka na šesť výletných miest

Napísala 

Ak hľadáte tip na krátky výlet alebo víkendový pobyt, naplánujte si, kým je to možné, návštevu šiestich miest v rakúskom pohraničí. Každá lokalita s osobitou prírodnou krásou, každý zámok so zaujímavou históriou a súčasnosťou s bohatým kultúrnym programom. Návštevníkov zo Slovenska určite zaujme, že na všetkých šiestich miestach nájdu prospekty v slovenčine, prípadne ponuku slovenských sprievodcov.

Poľovnícky zámok Eckartsau, v ktorom našiel na konci prvej svetovej vojny útočisko cisár Karol I. s manželkou Zitou (titulné foto a dole vpravo).

Römerland Carnuntum, bývalý rímsky vojenský tábor a mestská štvrť z čias antiky, sídlo starovekej rímskej armády, ktoré tí najlepší odborníci rekonštruovali do pôvodného stavu. Zoznámte sa s luxusným životom starých Rimanov a s metódami stavby ich obydlí, či už tými dávnymi alebo experimentálnymi.

Barokový zámok Schloss Hof s fascinujúcou výstavou originálnych artefaktov cisárovnej Sisi.

V susednom poľovníckom zámku Niederweiden zaujme autentická kuchyňa, v ktorej varili a piekli na veľkolepé oslavy úspešných poľovačiek.

Poľovnícky zámok Marchegg stojí na Moravskom poli a jeho priestory budú onedlho dejiskom krajinskej Dolnorakúskej výstavy - ak nič nenaruší plány, výstava sa bude konať roku 2021.

Národný park Dunajské Luhy s podvodnou pozorovateľňou a ostrovom, na ktorom môžu rodiny s deťmi i školské zájazdy pozorovať zaujímavý svet miestnej fauny a flóry, sídli v zámku Orth an der Donau.

Ďalšie informácie:

nájdete ich na nasledujúcich webových stránkach už aj v slovenskom jazyku. Všetci partneri otvárajú brány pre verejnosť zväčša začiatkom apríla, otvorené majú do konca októbra. Bohatá ponuka zaujme určite nielen bežných návštevníkov, ale aj  slovenské školy a ich pedagógov a žiakov.

Rímske mesto Carnuntum: www.carnuntum.at

Zámok Eckartsau, javisko svetovej histórie: www.schlosseckartsau.at

Schloss Hof, zámok, záhrada, statok: www.schlosshof.at

Národný park Dunajské luhy: www.donauauen.at

zatiaľ len v nemčine a v angličtine: www.schloesserreich.at

a www.kamkam.eu

Fotografie: SKB Lois Lammerhuber, Kovács, Beata Havranová

 

Posledná úprava 06.10.2021

Nájdete nás na FB