Výnimočný advent v pútnickom meste Mariazell

Výnimočný advent v pútnickom meste Mariazell

Napísala 

Ak chcete zažiť advent inak, ešte stihnete navštíviť sviatočný Mariazell v rakúskom regióne Hochsteiermark. Po prvý raz sa môžete prejsť po adventnom kalendári či previezť vláčikom Himmelstreppe (v preklade Schody do neba). Samozrejme, priestor na predvianočné rozjímanie nájdete v pútnickom mestečku tiež, predovšetkým v jeho svetoznámej bazilike.

Mariazell sa tohto roku pripravil na advent skutočne slávnostne. Idylický je už príchod novým vlakom nazvaným Himmelstreppe, ktorý jazdí po trati cez romanticky zasneženú krajinu. Fontánu neďaleko baziliky osvetľuje najväčší visiaci adventný veniec na svete s priemerom 12 metrov. Všade voňajú medovníky a varený mušt a po adventnom kalendári sa prechádzajú rodiny s deťmi, ktoré počúvajú príbeh o narodení Ježiška.

Zimná pozvánka do Horného Štajerska

Región Hochsteiermark (Horné Štajersko) si na predvianočnej atmosfére dáva naozaj záležať: tohto roku sa tu koná viac ako šesťdesiat adventných trhov a rôznych podujatí spojených s oslavami Vianoc. Lyžiarske strediská Stuhleck, Mariazell Burgeralpe a Präbich ponúkajú ideálne spojenie lyžovačky a večerného relaxu pri varenom mušte, medovníkoch a korenistom pive Barbara, nazvanom po ochrankyni tunajších baníkov. Ak sa počas Vianoc potrebujete odpútať od digitálneho stresu, oceníte horskú scenériu v okolí alpského hotela Bodenbauer v St. Ilgene alebo uvoľnenú atmosféru najvyššie položenej oslavy Vianoc v panoramatickej reštaurácii na Stuhlecku. Mikuláš so stádom sobov láka do St. Lorenzen na oslavu Vianoc pri jazere.

Mariazeller Bürgeralpe, Stuhleck, Präbichl, Aflenzer Bürgeralm, Niederalpl, Brunnalm-Hohe Veitsch, Schwabenberg arena Turnau a Niederalpl. Sedem lyžiarskych stredísk v Hornom Štajersku, rôznorodé zameranie a pestrá ponuka zimných športov. Svoje si tu zaručene nájdu malé deti aj veľké rodiny, pretekári aj začiatočníci. A to bez dlhého cestovania, davov ľudí, otravného čakania a tlačenice na svahoch. Ušetríte nervy, čas aj peniaze, pretože teraz ku každému trojdňovému pobytu v jednej zo siedmich zimných športových destinácií dostanete štvrtý deň podľa vášho výberu bezplatne.

Novinka na Stuhlecku: Požičovňa snežných korčúľ „Sled Dogs Snowskates“. Sú to ľahké lyžiarske topánky s oceľovými hranami, vďaka ktorým sa môžete korčuľovať na snehu.

V lyžiarskom stredisku Niederalpl v prírodnom parku Mürzer Oberland môžete absolvovať lyžiarsku túru so základnými informáciami o lavínovom nebezpečenstve s horským a lyžiarskym vodcom Andreasom Steiningerom. Deti do 15 rokov v sprievode rodičov jazdia zdarma.

V Schwabenberg-arena v Turnau si počas tréningu s analýzou jazdy vyskúšate, aké to je byť lyžiarskym profesionálom. Ako stvorené pre budúcich pretekárov FIS, ktorí sa tu môžu naučiť elegantné oblúky.

Na svahoch lyžiarskeho strediska Brunnalm-Hohen Veitsch si vďaka 3-hodinovej karte Max-Flex môžete kedykoľvek urobiť prestávku na opaľovanie alebo oddych v jednej z horských chát (preto tento skipas lyžiari volajú „chatová karta“ (Hüttenkarte).

Viac informácií o advente, Vianociach a lyžovačke v Hornom Štajersku nájdete na hochsteiermark.at (aj v slovenčine).

Foto: © Tourismusverband Mariazeller Land

 

Posledná úprava 06.10.2021

Nájdete nás na FB