Pozvánka do liečivých termálov Štajerska

Pozvánka do liečivých termálov Štajerska

Napísala 

Iba 65 kilometrov juhovýchodne od rakúskeho mesta Graz vyvierajú pramene šiestich termálnych kúpeľov, niektoré až z hĺbky troch kilometrov. Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf, šesť termálnych oblastí so spoločným názvom Thermenland ponúka rôzne druhy minerálnych vôd, kulinárske špeciality a zaujímavý program.

Hlavné cyklomesto regiónu, tak znie prezývka obce Bad Radkersburg. Tieto kúpele ležia na juhu, sem mieria najmä klienti, ktorí hľadajú pohyb a dynamiku. V celom regióne Thermenland Steiermark sa nachádza 14 cyklotrás v dĺžke dohromady takmer 3000 kilometrov, od krátkych po dlhé, od jednoduchých po náročné. Najobľúbenejšia je cyklotúra Gaumenfreuden z Fürstenfeldu do Riegersburgu, veziete sa cez tekvicové polia popri množstve tradičných viech, pivníc a reštaurácií, vrátane čokoládovej fabriky Josefa Zottera, a všade sa, samozrejme, môžete zastaviť na ochutnávku. Lužnou krajinou vedie niekoľko podobných trás s lákavými názvami Lucullus, Weintour (vínna), Wassertour (vodná) a Murauen (popri rieke Mur). Druhého júna sa koná festival Pannonisches Altstadtfest, počas ktorého z Grazu dojazdia na hlavné námestie obce Bad Radkersburger cyklisti, ktorí zvládli tretiu etapu Tour de Mur.

Kúpele ponúkajú ako novinku bylinkovú jogu. Od mája do septembra si počas vybraných sobôt môžete zacvičiť jogu. Dostanete inštruktáž o dýchacích, relaxačných a meditačných technikách, ktoré sú skombinované do harmonického celku s vôňou a chuťou bylinkových čajov a doplnené prednáškami o liečivých účinkoch tunajších byliniek. Po príjemnom cvičení nasleduje uvoľnenie v kúpeli v termálnej vode.Bad Gleichenberg
ako najstaršie kúpeľné stredisko regiónu čerpá zo 180 rokov skúseností s kúpeľnou liečbou.

Loipersdorf si dáva prívlastok „rodinné kúpele“. Family Summer trvá od 29. júna do 9. septembra, otvorí ho 30. júna festival We&Water, počas ktorého sa na hostí znášajú z výšky tisícky farebných plážových lôpt. Kúpele ponúkajú pestrý program pre deti s maskotmi Ottom, Fideliom a Elli, v dobrodružnom kempe budú vyrábať obrovské mydlové bubliny a súťažiť v šmýkaní vo vode. Počas rodinného leta majú každý deň všetky osoby mladšie ako 16 rokov vstup za jedno euro.

Kúpele Rogner Bad Blumau fascinujú architektúrou, ktorú sem vniesol vizionár Friedensreich Hundertwasser. Ako špeciálny letný program ponúkajú starostlivosť pre pleť, hydratáciu, osvieženie a čistiace a spevňujúce masáže, všetko s rastlinnými esenciami.V Bad Waltersdorfe vsadili na tradičnú medicínu regiónu a špeciálny ozdravný stravovací plán. V hoteli Quellenhotel pripravili program venovaný zdravému chudnutiu počas dovolenky – prvé tri dni detox, neskôr prechod na zdravú miešanú stravu, ktorej zásady si tu osvojíte a môžete v nich pokračovať aj doma.

Do Sebersdorfu chodia najmä rodiny s deťmi, lákadlom je dvojkolesová a turbo vodná šmýkačka a „modrý blesk“ H2O v Hoteli Therme.

Viac informácií (vrátane možností ubytovania a zľavovej karty GenussCard) nájdete na www.thermenland.at a www.genusscard.at.

Foto: Harald Eisenberger a Thermenland Steiermark


 

Posledná úprava 13.10.2021

Nájdete nás na FB