Pyžamový týždeň / Pyžamový týden

Pyžamový týždeň / Pyžamový týden

Napísala 

Príbeh šesťročného dievčatka Agátky, ktoré vyrastá v slovensko-českej rodine a po prvý raz sa ocitne v nemocnici.

Neznáme prostredie bez rodičov a istôt poskytne introvertnej Agátke nielen priestor na dobrodružstvo, ale aj lepšie poznanie samej seba a získanie väčšej sebadôvery. Bilingválne dievčatko so zvláštnou záľubou vo frazeologizmoch a jazykových hrách si tu nájde novú kamarátku a k tomu ešte spriaznenú dušu v osobe mladého lekára. Kniha má sedem kapitol, každá zastupuje jeden deň v týždni, ktoré dievčatko strávi na oddelení neurológie.

Názvy kapitol tvoria jazykovo zaujímavé frazeologizmy, ktoré sa výrazne odlišujú v slovenčine a češtine (Ako doktor Mráčik trikrát trafil klinec po hlavičke, Ako Agátku a Lucku žrali mrle, Ako sa z capa stane záhradník, Ako si Agátka zbalila svojich päť slivák, Nelez mi do zelí! Kdo má roupy? Děláš z komára velblouda, Sbal si svoje švestky). Kniha na pozadí netradičného, no reálneho príbehu vtipne vysvetľuje tieto obrazné pomenovania a upozorňuje na ich odlišnú podobu v češtine a slovenčine.

Napísala Barbora Škovierová, ilustrovala Katarína Ilkovičová

Cieľová skupina: deti vo veku 6-9 rokov

80 strán, cena: 7,00 eur, tvrdá väzba

Objednávajte na tel: 0908 069 388, knihu vám zašleme poštou na dobierku, poštovné neplatíte.


Kniha voľne nadväzuje na prvý slovensko-český a česko-slovenský slovník Barbory Škovierovej Pozri, ako je dnes pekne!/Podívej, jak je dnes hezky! z vydavateľstva Kontakt (2009).

Posledná úprava 07.10.2021

Nájdete nás na FB