Dobar tek! Dobrú chuť!

Dobar tek! Dobrú chuť!

Napísala 

Počas dovolenky v Chorvátsku nezabudnite, že ste v krajine, ktorá má viac ako päťdesiat vlastných gastronomických špecialít, a užite si všetky jej chute...

Štyri a pol milióna obyvateľov a desať miliónov návštevníkov ročne. To je Chorvátsko, destinácia zaujímavá svojou rozmanitosťou: zeleným vnútrozemím a príťažlivou architektúrou miest, ohromujúcimi vodopádmi v národných parkoch, príjemnou klímou pobrežia, kamenitými i pieskovými plážami, bohatstvom ostrovov i pamiatok - a skvelou gastronómiou. Milovníka dobrých jedál v Chorvátsku prekvapia nečakané kombinácie talianskej, maďarskej, rakúskej a orientálnej kuchyne zmiešané s pôvodnými spôsobmi prípravy jedál. Chorvátsko sa môže pochváliť ojedinelým rekordom: má viac ako päťdesiat vlastných špecialít, originálnych jedál, syrov, múčnikov i nápojov. Počas dovolenky na Jadrane alebo vo vnútrozemí si teda užite všetky jeho chute a farby. Dobar tek! Dobrú chuť! a Zdravi bili! Na zdravie!

Gastronomický sprievodca po všetkých županijách Chorvátska s názvom Dobar tek! Dobrú chuť! je mixom medzi bedekrom a kuchárskou knihou, predstavuje 50 destinácií, ktoré musíte vidieť, a 100 miestnych špecialít, ktoré na dovolenke jednoducho musíte ochutnať. 

Danica JANIAKOVÁ

Dobar tek! Dobrú chuť! Gastronomický sprievodca po Chorvátsku

Kniha je vypredaná, v prípade záujmu hľadajte v antikvariátoch.

 

 

 

 

Posledná úprava 07.10.2021

Nájdete nás na FB