Dobar tek! Dobrú chuť!

Dobar tek! Dobrú chuť!

Napísala 

Počas dovolenky v Chorvátsku nezabudnite, že ste v krajine, ktorá má viac ako päťdesiat vlastných gastronomických špecialít, a užite si všetky jej chute...

Štyri a pol milióna obyvateľov a desať miliónov návštevníkov ročne. To je Chorvátsko, destinácia zaujímavá svojou rozmanitosťou: zeleným vnútrozemím a príťažlivou architektúrou miest, ohromujúcimi vodopádmi v národných parkoch, príjemnou klímou pobrežia, kamenitými i pieskovými plážami, bohatstvom ostrovov i pamiatok - a skvelou gastronómiou. Milovníka dobrých jedál v Chorvátsku prekvapia nečakané kombinácie talianskej, maďarskej, rakúskej a orientálnej kuchyne zmiešané s pôvodnými spôsobmi prípravy jedál. Chorvátsko sa môže pochváliť ojedinelým rekordom: má viac ako päťdesiat vlastných špecialít, originálnych jedál, syrov, múčnikov i nápojov. Počas dovolenky na Jadrane alebo vo vnútrozemí si teda užite všetky jeho chute a farby. Dobar tek! Dobrú chuť! a Zdravi bili! Na zdravie!

Gastronomický sprievodca po všetkých županijách Chorvátska s názvom Dobar tek! Dobrú chuť! je mixom medzi bedekrom a kuchárskou knihou, predstavuje 50 destinácií, ktoré musíte vidieť, a 100 miestnych špecialít, ktoré na dovolenke jednoducho musíte ochutnať. 

Danica JANIAKOVÁ

Dobar tek! Dobrú chuť! Gastronomický sprievodca po Chorvátsku

Knihu si môžete objednať na tel. č. 0908 069 388, stojí 5,00 eur, poštovné neplatíte.

 

 

 

Posledná úprava 28.07.2016

Nájdete nás na FB