VIA.CARNUNTUM. – 5 nových turistických okruhov aj pre rodiny s deťmi

VIA.CARNUNTUM. – 5 nových turistických okruhov aj pre rodiny s deťmi

Napísala 

V regióne Römerland Carnuntum, medzi Hainburgom a pohorím Leithagebirge v Dolnom Rakúsku otvorili päť nových okruhov pre milovníkov turistiky. Vychádzky cez vinice alebo chodníčkami cez lesíky si užijú najmä rodiny s deťmi. Okruhy (keďže trasa sa končí tam, kde začala) dlhé šesť až dvanásť kilometrov zvládnu dospelí aj s detským kočíkom či s malými deťmi.

Kopce, ktoré sa vypínajú z panónskej roviny – Hainburger Berge, Arbesthaler Hügelland a Leithagebirge – ponúkajú krásne pohľady na okolitú krajinu a aktívny oddych na túre. Cesty sú dobre značené, od septembra, kedy boli okruhy pod spoločným názvom VIA.CARNUNTUM. a v celkovej dĺžke 70 kilometrov oficiálne otvorené, nájdete popri nich orientačné tabule a miesta na oddych.

Na webovej stránke Niederösterreich-Tourismus si môžete stiahnuť propagačné materiály v troch jazykoch (v nemčine, slovenčine a v angličtine), nachádzajú sa tam aj mapy a podrobnejšie informácie o každom z turistických chodníkov.

Spoľahnite sa na to, že počas túry natrafíte na viacerých miestach na audioguide v angličtine alebo nemčine. Priamo v teréne vás informujú o histórii regiónu, jeho faune a flóre, odrodách miestneho vína, nasmerujú vás do vínnych uličiek a pobavia miestnymi historkami. Každý z piatich okruhov má zaujímavosti vyznačené aj pre zrakovo postihnutých. Aplikáciu App si môžete stiahnuť už pred výletom. Projekt podporila Európska únia.


A toto je päť nových turistických okruhov:

VIA.VISTA. – Braunsberg Wanderrunde
VIA.MONTE. – Königswarte Berg
VIA.CELLA. – trasa od obce Prellenkirchen po Edelstal, od vínnej uličky až po oblasť vínnych pivníc
VIA.VINUM. – Po stopách vína, Weinwandern Carnuntum
VIA.SILENCIUM. – Okruh Púšť v Mannersdorfere a obec Hof


Viac informácií:


B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Beata Havranová, tel: + 421 905 648 207
 

 

 

 

Posledná úprava 06.10.2021

Nájdete nás na FB