Varíme diabetikom

Varíme diabetikom

Napísala 

Diétna sestra Mária Štefáková z NEDÚ v Ľubochni pripravila kuchársku knihu s presným návodom, akým spôsobom sa majú stravovať diabetici, aby udržali svoju glykémiu na dobrej úrovni. Knihu s názvom Varíme diabetikom si môžete objednať na tel. č. 0908 069 388. Stojí 10 eur, poštovné neplatíte.

"Ku každému diabetikovi pristupujem individuálne, hľadáme spolu taký typ stravovania, ktoré dokáže dodržiavať po celý život, a takú motiváciu, aby stabilizoval svoju glykémiu a znížil hmotnosť, ak to potrebuje. Keď sa liečba, strava a pohyb správne zladia, kompenzácia bude vynikajúca. Keď však diabetik podcení čo i len jeden z tých troch pilierov jeho nového životného štýlu, výsledky budú horšie," hovorí Mária ŠTEFÁKOVÁ, diétna sestra v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave v Ľubochni, ktorá tu roky zostavuje stravovací režim pre pacientov. Tí sa do Ľubochne prichádzajú liečiť s dvomi typmi diagnóz: jedným sú endokrinologické ochorenia, druhým je diabetes mellitus. Pani Štefáková okrem toho takmer štyridsať rokov varí doma manželovi, ktorý je tiež diabetik. Spolupracovala s mnohými vynikajúcimi odborníkmi v diabetológii, učila tisícky pacientov žiť s ich ochorením tak, aby mohli viesť spokojný a plnohodnotný život. Do obsahu knihy Varíme diabetikom zhrnula svoje celoživotné poznanie o tom, čo diabetikom pomáha a čo im škodí. Všetkým čitateľom jej knihy odkazuje: "Nech je vašou odmenou za získané vedomosti dobrá glykémia."

Objednávky v Českej republike: www.pemic.cz

Posledná úprava 06.10.2021
Mária Štefáková

Diétna sestra v NEDÚ v Ľubochni, ktorá učila – a naučila – tisícky diabetikov žiť s ich diagnózou plnohodnotný život. Čitateľom svojich kníh (Varíme diabetikom a Diagnóza Cukrovka, spoluautor Jozef Michálek) želá: „Aby vaša glykémia bola vždy dobrá.“

Nájdete nás na FB