Máte voľný čas? Tvorte, maľujte, relaxujte...

Máte voľný čas? Tvorte, maľujte, relaxujte...

Napísal 

Prinášame zopár tipov, ako stráviť voľný čas príjemne a efektívne. Nejde o to, aby ste dosiahli majstrovský výkon. Bavte sa! Najlepšie si oddýchnete pri činnostiach, pri ktorých vypnete hlavu a zamestnáte ruky. Viac k oddychu nepotrebujete.

Maľovanie podľa čísiel

Nebojte sa, talent Leonarda da Vinci k tomu nepotrebujete. Umeleckú dušu vám pomôže rozvinúť maľovanie podľa čísiel. Vyberte si motív obrazu, po ktorom ste vždy túžili, a vytvorte si ho sami. Maľovanie podľa čísel zlepšuje koordináciu rúk, očí a schopnosť sústrediť sa. Profesionálny efekt dosiahnete bez akejkoľvek pomoci. Postupujte podľa návodu a hotový obraz zaveste na stenu. Vystavte svoje dielo na obdiv. Máte sa čím chváliť.

Vstúpte do knižného príbehu

Preneste sa do sveta knižných hrdinov a na chvíľu zabudnete na ten svoj. Predstavte si, že ste jedným z hlavných hrdinov. Staňte sa súčasťou deja a zažite to, čo sa vám v bežnom svete nepodarí. Zapáľte si sviečku, pripravte si voňavý čaj, pohodlne sa usaďte a vstúpte do čarovného knižného sveta. Vytvorte si rituál, bez ktorého si deň nebudete vedieť predstaviť. Prečítajte si len pár strán denne. Na príjemný oddych to úplne postačí.

Pohyb je energia a život

Voľný čas môžete tráviť aj aktívne. Nemusíte byť profesionálny športovec, stačí, keď sa pôjdete poprechádzať. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, vytriedite si myšlienky a spálite pár kalórií naviac. Domov sa vrátite plní energie a s dobrou náladou. Alebo vysadnite na bicykel, prípadne si choďte zabehať. Je len na vás, akú športovú aktivitu si vyberiete.

Trávte čas s priateľmi

Človek je spoločenská bytosť. Potrebuje sa stretávať. Nemusí to byť každý deň. Na posedenie pri kávičke si vyčleňte napríklad štvrtok. Nemusíte chodiť stále na rovnaké miesto. Dnes sa stretnete v najlepšej cukrárni v meste, nabudúce si vyberiete pokojnejšie miestečko. Porozprávate sa, zasmejete a život bude hneď krajší. Nakoniec sa na štvrtky budete celý týždeň tešiť. A viete čo? Nikdy neviete, kto si ku vám prisadne. Možno stretnete niekoho zaujímavého a vaša partia sa postupne rozrastie.

Vychutnajte si filmový zážitok

Neseďte len doma pred televízorom. Mnohým filmom dodá ten správny šmrnc len kino. Fantasy, sci-fi a akčné filmy sú bohaté na filmové efekty, ktoré viac vyniknú na veľkom plátne. O ozvučení, ktoré vám kino ponúka, môžete doma len snívať. Ani pukance a kola doma nechutia tak dobre.

Návrat k tradíciám

V minulosti si ľudia dlhé zimné večery spríjemňovali čistením peria a pradením vlny na kolovrátku. Dnes vznikajú kurzy, ktoré sa venujú práve týmto takmer zabudnutým aktivitám. Pradenie ste videli len v rozprávkach a vždy ste ho chceli vyskúšať. Teraz je ten správny čas. Pletený sveter z vlny, ktorú ste sami vyrobili, vás bude hriať nielen na tele, ale aj na duši. Tkanie kobercov si tiež získava čoraz viac priaznivcov. Možno sa zapáči aj vám.

Aktivít, pri ktorých môžete voľný čas stráviť naozaj príjemne, existuje veľa. Vyberte si takú, pri ktorej sa budete cítiť dobre.

Foto: Dovido.sk a Unsplash.com

 

Posledná úprava 12.09.2022
PR

Nájdete nás na FB