A odíde iný človek

Napísala 

Helena je podnikateľka. Malá, zdôrazňuje, malá podnikateľka, čo znamená, že spolu s manželom majú prepravnú firmu, že je celé dni zavalená papiermi a v noci tŕpne pri telefóne, či kamióny dorazia v poriadku; že nemá čas na kaderníčku ani na cvičenie, celý deň neje a večer vybieli chladničku a potom, samozrejme, nezapne sukňu.

Znamená to aj iné: že si s mužom okrem práce snáď už ani nemajú čo povedať, a najviac ju mrzí, že jej deti dospievajú a ona vlastne ani nevie ako. Dosť dôvodov na to, aby sa posťažovala priateľke. A tá jej povedala: -- Aj ja už idem na doraz. Chcem vypadnúť z tohto kolotoča, odchádzam na dva týždne do kúpeľov. Vieš čo, poď so mnou!

Nečudo, že Helena nezaváhala ani chvíľu. Tešila sa na vytúžený odpočinok a trochu zábavy. Až v hoteli sa dozvedela, že viac ako šaty do baru tu bude potrebovať cvičebný úbor. Lebo priateľka ju takto nenápadne vytiahla na pobyt so špeciálnym programom zameraným na regeneráciu a chudnutie. Zoznámila sa tam s ďalšími ženami v jej veku.

S Katkou, ktorá sa „rozjedla“ po rozvode. Odvtedy vyskúšala všetky možné diéty, hladovky, preháňadlá, tabletky, nosila masážne vložky do topánok a akupunktúrne náušnice: -- Hľadala som čosi pohodlné, ale bez námahy to zrejme nejde.
Táňa predtým aktívne hrala volejbal, no teraz jej popri práci a rodine neostáva na šport čas. Cíti to na postave i kondícii.

Jana tam bola „akoby za dvoch“: aj robota jej liezla hore krkom, aj súkromný život prestávala zvládať, a tak sa prišla vyrovnať sama so sebou.

Helene sa investícia do cvičebného úboru vyplatila. Po dvoch týždňoch stála na váhe ako rekordérka pobytu: v páse schudla o úžasných šestnásť centimetrov!

-- Helenka sem síce prišla iba kvôli oddychu a dobrej nálade, ale tu pochopila, že to nejde bez toho, aby sme čosi neurobili s fyzickou kondíciou, -- komentovala jej úspech cvičiteľka. -- Schudnutie je len jeden z efektov, ktoré sa tu snažíme dosiahnuť. I keď nie zanedbateľný, pretože ak má niekto chorú chrbticu a dvadsať kilogramov nadváhy, tak ide o viac ako len o estetický problém. No tunajší pobyt má význam najmä na naštartovanie do nového života, života s inou, zdravšou životosprávou, s väčším dôrazom na pohyb. Teší ma, keď mi bývalá účastníčka napíše, že je z nej celkom iný človek, že si omnoho viac uvedomuje, aké sú pravé životné hodnoty...


Tento príbeh nájdete v knihe

Čo s načatým životom? Muž a žena na prahu päťdesiatky

Kniha stojí 5 eur, pošleme vám ju poštou na dobierku, poštovné neplatíte.

Objednávky na tel. č. 0908 069 388.
 

Posledná úprava 13.10.2021

Nájdete nás na FB