Vychutnajte si príjemný večer s týmito domácimi miešanými drinkami

Vychutnajte si príjemný večer s týmito domácimi miešanými drinkami

Napísala 

Určite to poznáte. Máte voľný večer a radi by ste si sadli ku knihe, prípadne sa streli s kamarátmi a príjemne si podebatovali. Pomaly každému pri takej predstave ako prvé napadne víno. Chceli by ste skúsiť vymeniť víno za nejaký dobrý domáci miešaný drink?Pripravili sme si pre vás hneď niekoľko tipov na alkoholické nápoje, pri ktorých zbystria všetky vaše chuťové bunky.

Grepový Martini koktail
Na prípravu tohto príjemne horkého nápoja budete potrebovať:
●    2 dl grepového džúsu
●    2 cl Martini Bitter
Prísady stačí jednoducho premiešať vo vysokom pohári a drink máte hotový. Na záver ho môžete ozdobiť plátkom grepu či limetky, čo zvýrazní celkový dojem koktailu.Šampanské s malinami
Ďalším výborným drinkom, hlavne, keď niečo oslavujete, je šampanské s malinami alebo jahodami. Toto drobné ovocie dodá šampanskému na exkluzivite. Budete potrebovať:
●    2 dl šampanské, najlepšie suché alebo polosuché
●    maliny podľa chuti
Maliny môžete dať do pohárov vcelku, prípadne ich jemne popučiť. Šampanské tak bude mať lahodnejšiu chuť. Zalejete ich vychladeným šampanským a drink na večer máte hotový.Kakaový likér so salkom
Máte radi sladké? Tento kakaový likér je výbornou voľbou. Na jeho prípravu budete potrebovať:
●    kakao
●    salko
●    rum podľa vašej chuti
Jednoducho spolu všetko vyšľahajte v mixéri a dajte na chvíľu schladiť. Všetky mlsné jazyky si prídu na svoje. Prípadne si ho môžete skúsiť dať aj horúci.


 
Jablkový koktail
Tentokrát si spomenieme miešaný drink, do ktorého ide gin. Na jeho prípravu budete potrebovať:
●    4 cl jablkovej šťavy
●    2 cl Beefeater ginu
●    jablko
●    tonic podľa chuti
●    ľad
Jablkovú šťavu s ginom poriadne premiešate. Ak máte šejker, o to lepšie. Jablkovú šťavu s ginom prelejete do pohára a dolejete chladeným tonicom. Do koktailu následne pridáte na menšie kúsky nakrájané jablko a môžete podávať.Kávový drink
Ak sa na večer potrebujete nabudiť, odporúčame vám vyskúšať kávový koktail. Dodá vám potrebnú dávku energie a zároveň výborne chutí. Čo naň budete potrebovať:
●    kávu
●    mandľový likér, prípadne podľa chuti iné likéry
Pri výrobe tohto miešaného drinku sa viete poriadne vyhrať. Mandľový likér môžete zameniť za višňový či napríklad pomarančový. Všetko záleží na vašich preferenciách. Ingrediencie stačí zmiešať, prípadne dozdobiť plátkom pomaranču či višňou.
 


Horúce drinky na záver
Pri chladnejších večeroch vám asi studené kokteily chutiť nebudú. Mysleli sme aj na to, a tak vám prinášame aj pár tipov pre horúce miešané nápoje, ktoré vás zahrejú a zároveň vám spríjemnia aj chladnejšie večery.

Horúca medovina
Spájate si horúcu medovinu iba s vianočnými trhmi? Prečo si ju neurobiť aj doma? Nemusíte čakať na november. Budete potrebovať:
●    5 cl medoviny
●    2 dl pomarančovej šťavy
●    plátok pomaranča
●    škoricu
●    klinčeky
Pomarančovú šťavu, prípadne džús necháme spolu s celou škoricou a klinčekmi krátko zovrieť. Chvíľu ho necháme vylúhovať a následne ho precedíme a pridáme medovinu. Ozdobíme plátkom pomaranča a môžeme piť. Pozor, treba fúkať.Medový punč
Už štandardne treba spomenúť aj punč. Ďalší obľúbený horúci nápoj z vianočných trhov. Ak si ho chcete spraviť sami doma, odporúčame vyskúšať tento medový punč. Budete potrebovať:
●    1 dl polosladkého vína, bieleho alebo červeného, podľa chuti
●    škoricu
●    klinček
●    pomaranč
●    jablko
●    1 dl zázvorového čaju
●    med
Víno nalejete do hrnca a pridáte škoricu, klinčeky a plátky pomaranča. Variť ho stačí približne 2 až 3 minúty na miernom ohni. Následne necháte punč chvíľu vylúhovať a prelejete do pohára. Prilejete zázvorový čaj a dochutíte si ho medom podľa vlastných predstáv. Na záver ho ozdobíte škoricou, jablkom, pomarančom a klinčekmi. Už stačí len fúkať.Tak ako? Ktorý zo spomínaných drinkov by ste chceli vyskúšať? Máte nejaké overené tipy na domáce miešané drinky? S týmito nápojmi si večery isto spríjemníte.

 

Posledná úprava 16.10.2018

Nájdete nás na FB