Kúpeľňa podľa vašich predstáv

Kúpeľňa podľa vašich predstáv

Napísal 

Všetci sa chceme vo svojom príbytku cítiť príjemne, útulne, bezpečne. Preto si zariaďujeme svoju domácnosť tak, aby sme boli maximálne spokojní a náš dom či byt boli naším domovom. Miestom, kde nájdeme oddych a relax po ťažkom dni v práci alebo v škole, je aj kúpeľňa, v ktorej trávime pomerne veľa času každý deň. Preto je dôležité, aby sme si ju zariadili čo dokonalo, štýlovo aj prakticky. V tomto prípade by sme mali vedieť, že aj na detailoch záleží.

Správna sprchová hlavica

Niekto si rád vychutnáva dlhý kúpeľ, iní preferujú sprchovanie. Ak ste zástancami druhej možnosti, určite by vám nemalo byť jedno, akú sprchu budete na sprchovanie používať, najmä v prípade, ak sa sprchujete každý deň.

Existujú viaceré druhy sprchy: ručná, hlavová, masážne sprchové panely a sprchové sety. Každý typ má svoje výhody i nevýhody. Výber sprchy je individuálny, podľa toho, čo preferujeme a aká sprcha nám najviac vyhovuje. Výhodou ručnej sprchy je nižšia cena a jej praktickosť. Naopak, ako nevýhodu môžeme vnímať ľahké vykĺznutie a nutnosť držiaka.

V prípade hlavovej sprchy berieme do úvahy jej rozmery, čím väčšia, tým lepší pôžitok zo sprchovania. Hlavové sprchy získavajú na obľube práve pre ten pôžitok pri sprchovaní. Výhodou je, že máme pri sprchovaní obe ruky voľné, nevýhodou zasa môže byť vyššia cena a absencia možnosti regulácie prúdu vody.

Vyberáme sprchovú batériu

Niekedy máme náročné a hektické dni a jediné, po čom túžime, je kvalitná sprcha. Sprchovanie nie je len každodennou hygienou, prináša nám aj pôžitok z osvieženia tela i mysle. Aby boli chvíle v sprche strávené ideálne a čo najpríjemnejšie, je dôležité vybrať si správnu sprchovú batériu Novaservis. Pri výbere si treba položiť základnú otázku: nástennú alebo podomietkovú? Ak máme sprchový kút menších rozmerov, bude vhodnejšie vsadiť na batériu pod omietku, vďaka čomu ušetríme miesto a eliminujeme aj riziko úrazu pri pohybe v sprche. Nástennú batériu volíme väčšinou vtedy, keď nahrádzame tú predchádzajúcu, aby sme zbytočne nezasahovali do rozvodov vody.

Podľa typu ovládania batérie, rozlišujeme pákové, termostatické a klasické kohútikové. Aj táto voľba je otázkou nášho štýlu, preferencií i dizajnu. Platí to i pri výbere tvaru batérie – môžeme si zvoliť oblú alebo hranatú, takú, ktorá bude vhodná pre našu kúpeľňu.

Foto: lOCOOl / Shutterstock

Posledná úprava 12.09.2022
PR

Nájdete nás na FB