Deň, po akom túžia mnohí

Deň, po akom túžia mnohí

Bol to taký normálny večer bežného pracovného dňa. Zrazu ma môj syn objal a povedal mi: „Mami, to je také perfektné, keď už nechodíš do práce. Ráno ma odprevadíš do školy, popoludní na krúžky a aj večer si stále doma. A minule ťa teta suseda videla sedieť v kaviarni a rozprávať sa s takými zaľúbencami. Ty sa teda máš.“

Pohladila som ho po hlávke a vysvetlila mu, že ja predsa chodím do práce. Veď z čoho by sme platili účty a za čo by sme išli na lyžovačku a v lete na dovolenku? Začudoval sa a pripomenul mi, že predtým som nemala toľko času ako teraz a domov som chodila veľmi unavená neskoro večer. Je pekné, keď vám dieťa povie, že ste iná, viac sa usmievate a je s vami zábava. S plnou vážnosťou mi oznámil,  že keď vyrastie, bude robiť to, čo teraz ja. Akurát, že nevie, čo presne robím.

Tak ja to teda jemu aj vám prezradím. Rozprávam sa s ľuďmi a plním im sny. Nemusím sedieť v kancelárii, aj keď ju mám veľmi peknú a dobre vybavenú. Pracovný čas si zariadim tak, aby som bola s rodinou vždy, keď ma potrebuje. A ten mladý pár, s ktorým som sa stretla v kaviarni, to budú naši noví susedia. Snívali o tom, že budú bývať v jednom z domov, ktoré vyrástli na konci našej ulice. Vďaka mne si ho môžu kúpiť, aj keď nemajú klasické zamestnanie. U nás, v Prvej stavebnej sporiteľni, pre ktorú pracujem ako obchodná zástupkyňa, nájdeme riešenie aj pre nich. Keď som synovi povedala, že by mohol ísť na jedno stretnutie so mnou, veľmi sa potešil. Starší manželia si chcú prerobiť klasický panelákový byt. Deti sa už od nich odsťahovali a z pôvodnej detskej izby plánujú spraviť „koníčkáreň“. Takú izbu, v ktorej bude mať každý zberateľský kúsok svoje miesto. Aj zvyšok bytu už volá po modernizácii. Pani pečie úžasné čokoládové koláče, aké má môj syn veľmi rád. Určite si pochutí a vôbec sa nebude cítiť ako u mňa v práci, ale ako na návšteve u starých rodičov. A to je jeden z pocitov, ktoré na svojej práci milujem. No a ten najúžasnejší, ktorý neviem ani slovami opísať, je ten, keď ma ľudia, ktorým som pomohla, pozvú na návštevu do svojho nového, vysnívaného domova. Som rada, že môžem byť súčasťou ich života. Viem, nie je to vždy jednoduché, no výsledok stojí za to.

V PSS si vážia moju prácu. A nielen moju. Na stránkach časopisu DOMa si môžete prečítať príbehy aj iných mojich kolegov. Obchodných zástupcov PSS nájdete v každom kúte Slovenska. Záujemcov o bývanie je však stále dosť a preto by bolo dobré, keby sa náš tím rozrástol o nové tváre. Ak teda chcete byť pánmi svojho času, sami si voliť, koľko a kde budete pracovať, staňte sa členom nášho tímu. Prácou obchodného zástupcu PSS neutrpí vaša rodina, ani vaše záľuby. A ak si náhodou nebudete vedieť s niečím poradiť, budete mať poruke mnoho ochotných kolegov, ktorí vám radi pomôžu. Ani odmena za vašu prácu nenechá na seba dlho čakať. Stačí sa len rozhodnúť a prihlásiť sa na www.pracapss.sk alebo na www.pss.sk/kariera.
 

Posledná úprava 10.10.2021
Mgr. Viera Jakubičková

Mgr. Viera Jakubičková  je obchodnou zástupkyňou v PSS. Na práci pre PSS sa jej páči: flexibilita riešení ale aj pracovnej doby, každý deň je iný a variabilita práce je inšpirujúca.

Nájdete nás na FB