Knihy, ktoré liečia

Knihy, ktoré liečia

Napísala 

Knihy s receptami pre diabetikov, pre onkologicky chorých a pre ľudí s chorobami žalúdka, pažeráka a dvanástnika pripravilo vydavateľstvo Kontakt, ktoré  sa venuje popularizácii medicínskych tém. Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, zavolajte na tel. č. 0908 069 388 alebo napíšte na e-mailovú adresu info(zavináč)klub50.sk, objednané knihy vám pošleme poštou na dobierku.

Mária Štefáková
VARÍME DIABETIKOM
192 s., 10 €

Mária ŠTEFÁKOVÁ po rokoch pôsobenia v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave v Ľubochni zostavila stravovací režim pre pacientov, ktorí sa do Ľubochne prichádzajú liečiť s diabetom. Okrem toho varí doma manželovi, ktorý je tiež diabetik. Spolupracovala s mnohými vynikajúcimi odborníkmi v diabetológii, učila tisícky pacientov žiť s ich ochorením tak, aby mohli viesť spokojný a plnohodnotný život. Kniha Varíme diabetikom zhŕňa jej celoživotné poznanie o tom, čo diabetikom pomáha a čo im škodí. Nech je vašou odmenou za získané vedomosti dobrá glykémia.


Peter Minárik – Darina Mináriková
Rakovina a výživa - mýty a fakty 1, 2
192 s., 5,00 €

Peter Minárik o knihách Rakovina a výživa 1, 2: „Ľudia sa často vyhovárajú na genetiku. Áno, vplyv genetiky je silný. Ale mnohé veci sa prejavia až v kombinácii nepriaznivej genetiky a nezdravého životného štýlu. Medicínska veda dokázala, že každý tretí človek s rakovinou mohol byť zdravý, keby sa bol ináč stravoval a zdravšie žil. Predstavte si zástup 100-tisíc ľudí chorých na rakovinu. A tretina z nich, teda 30-tisíc ľudí, si za to môže sama. To je obrovské množstvo! Druhá vec je náročná doba, v ktorej žijeme, stres, sedavý spôsob života. Nahovárame si, že nemáme čas žiť zdravo tu a teraz, že až potom... A tak celý deň ledva niečo zhltneme a večer si všetko vynahradíme. Že by zdravie malo byť najvyššou prioritou, to vie teoreticky každý. V konkrétnej situácii sú naše priority, žiaľ, často iné.“

Danica Janiaková
JA SI ŤA NEDÁM
112 strán, 5 €

O knihe Ja si ťa nedám: Diagnóza rakoviny zasahuje závažným spôsobom do života človeka i jeho rodiny, mení ich doterajšie plány, prináša zložité emócie a skúšky. Vzhľadom na tisícky nových pacientov, ktorých len na Slovensku každoročne diagnóza rakoviny zaskočí, kvalitných informácií je stále málo. Táto kniha chce priniesť nielen fakty o priebehu liečby a rady odborníkov (MUDr. Peter Minárik, PhD., MUDr. V. Bella, Z. Árvayová, Doc. MUDr. Eva Valovičová, CSc.), ale aj emocionálne silné osobné výpovede dvoch pacientok, ktoré boli ochotné úprimne vypovedať o tom, ako sa vyrovnali s diagnózou i náročnou liečbou, ako hľadali stratené zdravie a čo všetko im táto choroba vzala, no paradoxne aj dala. Rozhovory s ľuďmi, ktorí zvládli neľahkú etapu liečby onkologického ochorenia, dokázali s rakovinou vybojovať vlastný boj, a ich príbehy a rady lekárov môžu byť povzbudením aj pre ďalších chorých a ich blízkych.

MUDr. Peter MINÁRIK, PhD. – Petronela PAULOVÁ – Daniela MINÁRIKOVÁ

Diéta pri ochoreniach pažeráka, žalúdka a dvanástnika

192 s., 10,00 eur

Rady lekára a 100 receptov pri refluxe, ochoreniach pažeráka, žalúdka a dvanástnika. Refluxná choroba pažeráka (GERD) patrí do skupiny peptických chorôb s tým, že žalúdočná kyselina v tomto prípade namiesto sliznice žalúdka a dvanástnika poškodzuje sliznicu pažeráka. Aj pri GERD teda platia všeobecné zásady mechanicky, chemicky a tepelne šetriacej diéty. Sú tu však aj isté osobitosti, a to tak pri stravovaní, ako aj pri celkovej životospráve. Pri refluxnej chorobe pažeráka je oslabená funkcia dolného pažerákového zvierača. Existuje viacero faktorov v strave aj v ostatnej životospráve, ktoré oslabujú funkciu zvierača, a tým podporujú reflux a ťažkosti s ním spojené. Je dobré sa im vyhnúť.


Táto kniha je dočasne vypredaná, rokujeme o dotlači, k dispozícii bude pravdepodobne až v lete 2021.

 

Posledná úprava 01.03.2021

Nájdete nás na FB