Autor o sebe

Autor o sebe

MUDr. Peter Minárik, PhD., autor kníh Vademecum zdravej výživy a Rakovina a výživa - mýty a fakty 1, 2: "Som lekár so špecializáciou internista, geriater a gastroenterológ. V posledných rokoch podrobne sledujem aj témy, týkajúce sa životosprávy a jej súvislosti s ľudským zdravím i chorobami (obezita, podvýživa, celiakia, výživa pri nádorových ochoreniach, pri poruche tukového metabolizmu ai.). Okrem ambulantnej gastroenterologickej praxe v Onkologickej nemocnici svätej Alžbety v Bratislave sa v Centre zdravia a výživy ONLIFE venujem aj komplexnej liečbe obezity.

Dôraz kladiem na manažment životného štýlu (lifestyle management) a na klinicky a vedecky overené metódy liečby. V centre diagnostikujeme zdravotné problémy klientov a spolu s ďalšími špecialistami navrhujeme ich riešenia, či už sa týkajú úpravy životosprávy alebo pohybových aktivít. Som presvedčený, že krátkodobé diétne reštrikcie alebo užívanie liekov a výživových doplnkov bez lifestyle managementu nemajú reálnu šancu navodiť trvalú zmenu životného štýlu týchto klientov. O rady v oblasti výživy sa na mňa obracajú aj ľudia, ktorí nepotrebujú liečiť obezitu, ale majú zistenú hyperlipidémiu, alebo prekonali nádorové ochorenie, alebo dlhodobo trpia na tráviace problémy, často bez dokázateľného organického ochorenia tráviaceho systému. Ak sa rozhodnete pre naše služby, bude nám cťou byť vaším sprievodcom na ceste k transformácii životného štýlu, ktorá povedie k trvalo udržateľnému výsledku, lepšiemu zdraviu a aktívnemu životnému štýlu.

 

MUDr. Peter Minárik
tel: 0903 437 888
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
ONLIFE (Obesity/Nutrition/Lifestyle)

Poradňa pre obezitu, výživu a zdravý životný štýl

www.onlife.sk

 

Peter Minárik: VADEMECUM ZDRAVEJ VÝŽIVY

208 s., cena: 5,00 eur

Peter Minárik - Daniela Mináriková

Rakovina a výživa: mýty a fakty

Rakovina a výživa: mýty a fakty 2, Recepty

Cena: 5,00 eur

 

Všetky knihy si môžete objednať na tel. č. 0908 069 388, pošleme vám ich na dobierku, k cene prirátavame poštovné a balné.

 

Posledná úprava 21.10.2017

Nájdete nás na FB