Pozvánka na hradby kráľovského mesta Znojmo

Pozvánka na hradby kráľovského mesta Znojmo

Napísala 

Ozajstný unikát a nová turistická akcia, to je Hradební opevnění mesta Znojmo. Po rekonštrukcii veže v Južnej priekope mestských hradieb vznikla nová trasa prehliadok po opevnení, po ktorej vás bude viesť fundovaný sprievodca. Znojmo tak má nové lákadlo pre turistov a návštevníkov mesta.

Vlani v Znojme pribudla vyhľadávaná expozícia pivovarníctva, tohto roku to je nová prehliadková trasa Hradební opevnění, ktorú oficiálne otvorili v stredu 11. apríla 2018. Do konca apríla ju sprístupnili len pre skupiny žiakov a študentov znojemských základných a stredných škôl. Prehliadky pre verejnosť sa budú opäť konať od 28. apríla až do konca októbra a to každý deň o 9.30 h a 15.30 hodine.

Navštívte krásne mesto na rieke Dyje a pozrite si unikátne historické opevnenie, ktoré je vo veľmi dobrom stave. Na trase prehliadky so skúseným sprievodcom uvidíte okrem Strelnej a Vlkovej veže aj zrekonštruované veže Psiu a Prašnú, v ktorej kedysi skladovali pušný prach. Obe vynovené veže sa nachádzajú v Južnej priekope hradieb.


Detský deň 1. júna

Znojmo, kráľovské mesto na juhu Moravy vás pozýva na oslavy Medzinárodného dňa detí, ktoré usporiadala Znojemská beseda. Stanoviská pre súťaže, v ktorých môžu deti zápoliť až do štvrtej hodiny poobede, pripravili Městské lesy, Turistické oddiel Čtverka a Stredisko voľného času Znojmo. Kartičky k súťažiam dostanete v stánku v Dolnom parku.


Ak potrebujete viac informácií, nájdete ich aj na www.kamkam.eu alebo na www.znojemskabeseda.cz.
 

Posledná úprava 25.05.2018

Nájdete nás na FB