Dovolenka so psom. Piešťany

Dovolenka so psom. Piešťany

Napísal 

V seriáli Dovolenka so psom vám chceme predstaviť tie hotely na Slovensku, v ktorých sa k psím návštevníkom správajú prívetivo a môžete tam s nimi prespať. Dnes to bude  štvorhviezdičkový wellness  a liečebný Hotel Park v Piešťanoch. Nachádza sa v tichom mestskom parku, blízko ramena rieky Váh, necelých päťsto metrov od pešej zóny a kúpeľného ostrova. Vyhľadávajú ho hostia, ktorí chcú relaxovať a zároveň mať na dosah centrum spoločenského a kúpeľného diania.

Hotel Park ponúka ubytovanie pre dvesto hostí v dvojlôžkových izbách, v piatich apartmánoch a dvoch štúdiách s krásnym výhľadom do prírody. Hostia majú k dispozícii krytý bazén s vodnými atrakciam, vodné kreslá s perličkovými masážami a s hydromasážou. Ak sa chcú venovať nordic walkingu, môžu si požičať špeciálne palice. Konajú sa tu svadby, kongresy, školenia, nechýbajú hudobné programy a noblesu minulých čias pripomína klavirista pri večeri. Hotel zároveň funguje aj ako ambulantné neštátne zdravotnícke zariadenie v odbore fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Poskytuje teda také procedúry, aké dostanete aj na kúpeľnom ostrove, vrátane liečebných masáží a bahenných zábalov.

Počas predchádzajúcich dvoch rokov tu mali viac ako tristo prenocovaní hostí so zvieratami. Riaditeľka Hotela Park Helena Mišáková dopĺňa informácie o ubytovaní zvieracích miláčikov: - Hostia k nám prichádzajú nielen so psíkmi, malými či veľkými, ale aj s mačkami, morskými prasiatkami, mali sme tu dokonca aj zajaca. Svoje zvieratká chcú mať pri sebe často deti našich klientov a my to chápeme a radi im to umožníme. Jedna noc pre zviera stojí 10 eur. Poskytujeme misky a deky, ktoré chránia sedacie súpravy. Psi by nemali štekať, aby nerušili ďalších hostí. Do reštaurácie vstup nemajú, ani k bazénu nemôžu ísť, no je pre nich vyhradený prístup na terasu. Hostia môžu svojich psích miláčikov venčiť na chodníkoch pri Váhu a v mestskom parku, ktorý sa nachádza hneď pri hoteli.

Deň s Rockym v Piešťanoch: Rocky sa v Piešťanoch rýchlo aklimatizoval, po chvíli sa správal ako ostrieľaný cestovateľ. Vo vlaku sedel na deke pri okne a hodinu sa bez pohnutia pozeral na okoloidúci bežiaci svet, poslušný a lačný po nových zážitkoch. Konduktor, ako sa mu kedysi hovorievalo, bol príjemný pán, povedal, že ma pozná z televízie a dovolil Rockymu, ktorý bol veľmi slušný, sedieť na sedadle pri okne, samozrejme na našej deke. V Piešťanoch sme si pred železničnou stanicou vzali taxík, ktorý nás doviezol do hotela. Ubytovali sme sa v útulnej, slnečnej izbe s výhľadom na Váh a hrádzu pre cyklistov. V kúpeľni sme vyložili misky s vodou a granulami a šli sme sa prejsť do nádherného parku, ktorého sa Rocky nevedel nabažiť. Keďže na večeru nemohol ísť do reštaurácie, ostal na izbe sám. V reštaurácii som stretla bývalú hlásateľku Noru Beňačkovú, v príjemnom rozhovore s ňou aj s novou riaditeľkou hotela Helenou Mišákovou sme strávili niekoľko hodín. Na druhý deň sme sa s Rockym vybrali do centra Piešťan, nevynechali sme, samozrejme, sochu pána s barlou, no pre vysoké teploty sme sa vrátili do hotela, kde sme mali na izbe klimatizáciu, ktorú Rocky ocenil. Kým pes spal, absolvovala som reflexnú masáž chodidiel a mäkkú masáž chrbta. Hoteloví hostia majú na procedúry dvadsaťpercentnú zľavu. Bazén a vírivky sú grátis.Tipy na program so psom počas návštevy Piešťan:

- mestský park, ktorý poskytuje obrovské plochy na vyvenčenie
- centrum mesta s množstvom kaviarničiek, cukrární, zmzlinární, môžete sedieť vonku so psíkom do neskorých nočných hodín
- výbeh na hrádzu popri Váhu
 

Posledná úprava 30.08.2018
Michaela Conzarová

S Rockym na cestách. Dlhoročná novinárka sa rozhodla spomaliť a venovať príjemným a zmysluplným témam – gastronómii a cestovaniu. Spolu so svojím francúzskym buldogom Rockym prináša v cestovateľskom seriáli tipy na dovolenku po celom Slovensku, na ktorú sa môžete vybrať aj so štvornohým miláčikom.

Nájdete nás na FB