Dovolenka so psom. Bystrička pri Martine

Dovolenka so psom. Bystrička pri Martine

Napísal 

V seriáli Dovolenka so psom predstavujeme hotely, v ktorých sú prívetiví aj k psím návštevníkom. Nedávno sme písali o  hoteloch London  v Trnave a Park v Piešťanoch. Dnes prišiel na rad  trojhviezdičkový hotel Bystrička v Bystričke pri Martine. Nachádza sa v tichom a príjemnom prostredí vzdialenom od  centra Martina štyri zástavky MHD. 

Je to prevažne biznisový hotel, konajú sa tu kongresy, semináre, školenia, firemné akcie spestrené grilovaním a pečením prasaťa. Takmer každý týždeň poriadajú aj svadby. Hotel ponúka 24 izieb s 53 lôžkami, jedna izba je vhodná pre imobilných klientov. K dispozícii je wellness s tromi saunami a  maséri na objednávku. Privítali tu už hostí zo Slovenska, Nemecka, Rakúska, Anglicka, Írska, Poľska.

O službách pre hotelových hostí, ktorí prichádzajú aj s psími miláčikmi, hovorí manažérka hotela Bystrička Eva Kukurová: - Jedno prenocovanie psíka stojí 10 eur. Prichádzajú k nám hostia s malými, strednými i veľkými druhmi psov, najväčším štvornohým „klientom“ bola nemecká doga. Psiemu návštevníkovi vieme poskytnúť peliešok, misky a na požiadanie sme schopní zabezpečiť aj stravu. Psi by nemali štekať, aby nerušili hostí. Do reštaurácie vstup nemajú, môžu byť však na terase. Ak si hostia prenajmú salónik, majú do neho prístup aj ich psi. Hosťom so psíkmi ponúkame izby Standard, v ktorých nie sú koberce.

Deň s Rockym v Bystričke: Po prvý raz počas spoločného cestovania sa nám s Rockym stala malá nepríjemnosť. Vo vlaku si k nám prisadla nepríjemná staršia žena s dospelou dcérou, ktoré začali hulákať, že pes musí von. Slušne som im vysvetlila, že aj pes má právo cestovať a že podľa nového znenia zákona je pes živý tvor, nie vec. Po pár minútach nadávania opustili kupé. Ďalší prísediaci už mali psov radi a cesta až do Žiliny prebehla v pokoji. Prípoj do Martina, na ktorý sme prestupovali, bol neuveriteľne špinavý, s pokazeným otváraním okien. Napriek tomu sprievodca tvrdil, že pes nemôže sedieť na deke na sedadle, ale musí byť na podlahe. Zaujímavé, že pôvodná špina mu neprekážala. Našťastie cesta trvala len dvadsať minút. Do hotela Bystrička sme si vzali taxi a príjemné privítanie na recepcii nám hneď zlepšilo náladu. Dokonca nám ponúkli peliešok pre Rockyho, čo sa nám stalo prvý raz, a chceli nám dať aj misky a stravu pre psa. Ubytovali sme sa a vybehli von. Čakalo nás nádherné prostredie, príroda, prekrásna scenéria vrchov, lúčka s potôčikom. Rocky si takýto výbeh dosýta užíval, všetko oňuchával a značkoval.

Na druhý deň sme absolvovali výlet do Valčianskej doliny. Turistické stredisko nás privítalo s otvorenou náručou. Rocky skočil do jazera, umyl sa v krištáľovo čistej vode potôčika a vyhrial na slnkom zaliatej lúke, takže sa do hotela vrátil čistý a suchý. Unavený si ľahol do pelieška a zaspal. Mňa lákalo centrum Martina s množstvom obchodíkov a kaviarničiek. Podvečer sme navštívili opačný koniec Bystričky, kde v niektorýchh domoch varia vlastné pivo, lákadlo pre turistov. Z hotela Bystrička sme odchádzali spokojní, môžeme ho milovníkom psov odporúčať.Tipy na program so psom počas návštevy Martina:

● Masarykov dom, Národný cintorín, múzeum, SND, bowling, ranč, cyklotrasy, skanzen, lyžiarske a turistické strediská
● posedenia na terasách v meste - Česká hospoda, Pasáž, Legend Bar, Hostinec u Jakuba
● Claud Cafe&Bar v obchodnom centre Campo di Martin
● dog friedly je aj multifunkčná kaviareň Basta Fidli
● venčenie na lúkach v Bystričke, prechádzky po Valčianskej doline a okolitých lesoch
● v Martine ako v jednom z prvých miest na Slovensku otvorili prvú mačaciu kaviareň Cafe Cat club Pradúce klbko
 

Michaela Conzarová

S Rockym na cestách. Dlhoročná novinárka sa rozhodla spomaliť a venovať príjemným a zmysluplným témam – gastronómii a cestovaniu. Spolu so svojím francúzskym buldogom Rockym prináša v cestovateľskom seriáli tipy na dovolenku po celom Slovensku, na ktorú sa môžete vybrať aj so štvornohým miláčikom.

Nájdete nás na FB