Zima pod alpským ľadovcom. Špeciál pre rodiny s deťmi

Zima pod alpským ľadovcom. Špeciál pre rodiny s deťmi

Napísal 

Údolie ľadovca Stubai v rakúskom Tirolsku je už dlho známe skvelou ponukou zimnej dovolenky pre rodiny s deťmi. Nájdete tu vynikajúce podmienky na lyžovanie, snowboarding či freeriding, bežecké a sánkarske dráhy, výlety na snežniciach a zimnú turistiku. V overených lyžiarskych školách pomáhajú deťom pri prvých pokusoch na lyžiach obľúbení chlpatí maskoti.

Stubai Tal je vzdialený len 20 minút jazdy autom od krajinského mesta Innsbruck. Údolie dlhé 35 kilometrov obklopuje 80 ľadovcov a 109 alpských trojtisícoviek, ktoré si „podelili“ štyri zimné strediská. Lanovka 3S Eisgrathban prepraví bezpečne a pohodlne až do výšky 2900 metrov nad morom každú hodinu takmer tritisíc ľudí. Známy ľadovec Stubaier Gletscher zaručí dostatok snehu na lyžovanie od októbra do júna. Na hostí čaká nadpriemerná snehová nádielka, krištáľovo čistý vzduch, zjazdovky vo výške 1750 až 3210 metrov nad morom, snowpark Stubai ZOO, špeciálna zóna pre freelancerov, dokonalé sánkarske dráhy, tri z nich osvetlené aj v noci, lanovka do doliny Pinnistal svieti každý piatok večer. Pre deti, ktoré sa ešte len učia stáť na lyžiach, je mimoriadne vhodný cvičný svah s vlekom v stredisku Krössbach, domove ďalšieho maskota, lyžiarskej sovy Elfi. Pri údolnej stanici lanovky Serlesbahnen Nieders – v ríši lasičky zvanej kráľ Serli – je pripravená sánkarska dráha s vlekmi a čarovnými kobercami, aby sa deti mohli baviť a zároveň radovať z pohybu. Lanovka Serlesbahn premáva aj v noci, presnejšie od 19. h do 22.30 hodiny, čo je čas posledného zjazdu do údolia.

Priamo pod ostrými skalnými výbežkami 2505 metrov vysokého vrchu Elfer v Neustifte sa rozprestierajú zjazdovky so zrnitým prírodným snehom lyžiarskeho strediska Elferbahnen. Vrch Elfer je zimný raj so zjazdovkami pre náročných lyžiarov a snowboardistov, ktorým ponúka nezabudnuteľné výhľady na celé údolie až po Innsbruck. Vychutnať si ho môžete aj pri najväčších slnečných hodinách v Alpách neďaleko horskej stanice, či vznášajúc sa na paraglajde sami alebo vo dvojici nad Neustiftom.

Aj bežkári tu majú skvelé podmienky. Štyridsať kilometrov upravených bežkárskych tratí, na ktorých môžu absolvovať krátke aj miestne okruhy v klasickom i korčuliarskom štýle, to je priestor pre širokú škálu aktivít: na 14-kilometrovej údolnej bežkárskej trati v Neustifte, výškových bežkárskych tratiach na ľadovci Stubaier Gletscher a pri hostinci Schlicker Alm, zasneženej bežkárskej trati Falbeson alebo nočnej bežkárskej trati. Tí, ktorí považujú turistiku v nedotknutej zimnej krajine za inšpiráciou pre telo aj dušu, ocenia 80 kilometrov starostlivo značených zimných turistických chodníkov. V kombinácii so zastávkou v jednej z tradičných tirolských horských chát sa stanú nezabudnuteľným zážitkom.

Ešte výhodnejší ski-plus-city-pass

Viaceré ponuky ubytovania v rámci programu Big Family Premium Homes sú špeciálne prispôsobené potrebám detí. Karta SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck spája Stubai Gletscher a deväť ďalších lyžiarskych stredísk. Do zvýhodnenej ponuky patria tak športové aktivity na zasnežených svahoch, ako aj kultúrne v meste, vrátane takých výnimočných atrakcií, ako skokanský mostík na vrchu Bergisel, Krištáľové svety Swarovski a niekdajšia cisárska rezidencia Hofburg. V cene je zahrnutý aj vstup do rekreačného strediska Neustift a saunového a vodného sveta StuBay, ako aj používanie všetkých skibusov a vyhliadkových autobusov v Innsbrucku.
Viac informácií nájdete na ski-plus-city.com a na stubai.at.

Aktuálne protipandemické opatrenia v súvislosti s covid19 - od 12. decembra 2021:

Dvanásteho decembra v Tirolsku a teda aj v Stubaiskom údolí otvorili pre všetkých (od 12 rokov), ktorí sú zaočkovaní a prekonali ochorenie Covid-19 (tzv. 2-G Regel) ubytovacie zariadenia, gastronomické prevádzky a lyžiarske strediská. Vo všetkých vnútorných priestoroch je povinné nosenie FFP-2 masky, teda aj v kabínových lanovkách a sedačkách s plastovým krytom. Gastronómia v lyžiarskych strediskách je formou Take-Away. Prevádzky sú otvorené do 23:00 a je nutná registrácia hostí.

Čerstvé informácie o protipandemických opatreniach nájdete vždy tu: stubai.at

Foto: © Andre Schönherr

 

Posledná úprava 12.12.2021
PR

Nájdete nás na FB