Zima pod alpským ľadovcom. Špeciál pre rodiny s deťmi

Zima pod alpským ľadovcom. Špeciál pre rodiny s deťmi

Napísala 

Údolie ľadovca Stubai v rakúskom Tirolsku je už dlho známe skvelou ponukou zimnej dovolenky pre rodiny s deťmi. Nájdete tu vynikajúce podmienky na lyžovanie, snowboarding či freeriding, bežecké a sánkarske dráhy, výlety na snežniciach a zimnú turistiku. V overených lyžiarskych školách pomáhajú deťom pri prvých pokusoch na lyžiach obľúbení chlpatí maskoti.

Stubai Tal je vzdialený len 45 minút jazdy autom od krajinského mesta Innsbruck. Údolie dlhé 35 kilometrov obklopuje 80 ľadovcov a 109 alpských trojtisícoviek, ktoré si „podelilo“ päť zimných stredísk: Neustift, Fulpmes, Telfes, Nieders a Schönberg. Lanovka 3S Eisgrathban prepraví bezpečne a pohodlne až do výšky 2900 metrov nad morom každú hodinu takmer tritisíc ľudí. Známy ľadovec Stubaier Gletscher zaručí dostatok snehu na lyžovanie od októbra do júna.

V strediskách Elfer a Serles

Na hostí tu čakajú tri dokonalé sánkarske dráhy, 3 x týždenne osvetlené aj v noci, lanovka do doliny Pinnistal svieti každý piatok večer. Pre deti, ktoré sa ešte len učia stáť na lyžiach, je mimoriadne vhodný cvičný svah s vlekom v stredisku Krössbach, domove ďalšieho maskota, lyžiarskej sovy Elfi. Pri údolnej stanici lanovky Serlesbahnen Nieders – v ríši lasičky zvanej kráľ Serli – je pripravená sánkarska dráha s vlekmi a čarovnými kobercami, aby sa deti mohli baviť a zároveň radovať z pohybu.BBQ na snehu

Gurmáni, pozor! Už teraz si poznačte termín konania barbecue festivalu: 13. – 15. marca 2020 v stredisku Schlick 2000 vo Fulpmes. Výmenou za poukážky ochutnáte grilované špeciality od najlepších majstrov tohto odboru. Deti zatiaľ zabaví maskot Big Ron. V detskom svete majú k dispozícii čarovné koberce, lyžiarsky kolotoč, divoký slalom a prekážkovú dráhu. Pre tých najmenších (od jedného roka) je pripravená miestnosť na spanie a prebaľovanie.

Ešte výhodnejší ski-plus-city-pass

Viaceré ponuky ubytovania v rámci programu Big Family Premium Homes sú špeciálne prispôsobené potrebám detí (vrátane bezplatných lyžiarskych vlekov pre deti do 10 rokov v sprievode platiaceho rodiča). Karta SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck spája Stubai Gletscher a dvanásť ďalších lyžiarskych stredísk, tri bazény a 22 kultúrnych a turistických cieľov v meste Innsbruck a okolí.  Po prvý raz sú teda v zvýhodnenej ponuke spojené športové aktivity na zasnežených svahoch a kultúrne v meste. Karta platí od 1. októbra 2019 do 10. mája 2020.

Viac informácií nájdete na ski-plus-city.com a na stubai.at.

Foto: © Andre Schönherr

 

Posledná úprava 06.06.2020

Nájdete nás na FB