Za ľadovými sochami Gasteinu

Za ľadovými sochami Gasteinu

Napísala 

Chladné ako sneh a ľad, alebo fascinujúce ako umenie? V údolí Gastein sa od 28. januára do 3. februára 2017 koná šiesty ročník najväčšieho alpského festivalu „zmrznutej vody“. Zruční umelci tu priamo pred očami návštevníkov vysekávajú z ľadu a snehu originálne sochy. Nájdete ich všade, v údolí aj vysoko v horách.

Údolie Gastein sa nachádza osemdesiat kilometrov od Salzburgu. Je známe vďaka liečivej termálnej vode s obsahom radónu i vďaka svahom vhodným na lyžovanie a snoubording. Festivalový týždeň láka viacerými zaujímavými podujatiami. Okrem ľadových sôch z Art of snow si môžete v Bad Gasteine a Bad Hofgasteine pozrieť Glow in the dark – výstavu fotografií, ktoré vytvorili členovia miestneho fotoklubu. Angličan Simon Beck vyčaruje pomocou snežníc obrovské obrazy v snehu na ploche 15 tisíc metrov štvorcových, čo je rozloha troch futbalových ihrísk. V nedeľu 1. februára si o 17. hodine môžete pozrieť multimediálnu show obrazov a tanca, ohňa a ľadu. Vo štvrtok 2. februára o 18. hodine spustia inštaláciu Art & Cuisine, v piatok 3. februára ožijú ľadové sochy hudbou počas Night of Ice.

Viac informácií (vrátane možností ubytovania) nájdete na www.gastein.com (v českom jazyku) a v programe festivalu Art of snow.

 

 

 

Nájdete nás na FB