Tu si príde na svoje každý lyžiar

Tu si príde na svoje každý lyžiar

Napísala 

Rakúske lyžiarske stredisko Ski amadé v salzburskom údolí ponúka 760 kilometrov zjazdoviek s 270 vlekmi. Pohodové typy lyžiarov ocenia príjemné široké zjazdovky okolo vrchu Kreuzkogel. Tí akčnejší si vyberú náročný freeridový svah Himmelreich alebo extrémne dlhú zjazdovku Berglandroute. Deti milujú Snow-park a dráhu Fun-slope. Novinkou v tohtoročnej sezóne je dobrodružná lúka Fischbacher-Alm vhodná pre každého člena rodiny, či sa chce lyžovať, sánkovať alebo zviezť na boboch.

Pozvánka do údolia Großarltal

Chaty so slnečnými terasami, miestnymi gurmánskymi špecialitami a panorámou vrcholov národného parku Glocknerplatzl, vrátane nezabudnuteľného výhľadu na vrch Großglockner. Idylické oddychové zóny ako Naturplatzl, Sonneplatzl a Glocknerplatzl s bezplatným WLAN pripojením na internet. A bezplatná aplikácia Ski-amadé, ktorá vám ukáže zjazdovky, vleky, lyžiarske chaty a oddychové zóny, vypočíta, koľko kalórií ste spotrebovali a vďaka integrovanému navigačnému systému na zjazdové lyžovanie vás dokonale dovedie do cieľa. Od januára do marca 2020 môžete v údolí Großarltal zažiť perfektnú dovolenku pod heslom Ski amadé made my day. K ponuke patria aj nákupy miestnych špecialít v novej predajni obce Großarl alebo v chate Bauernladenstüberl v obci Hüttschlag.

Lyžujte v čase, keď prvý raz zakikiríka kohút

Skikeriki, to je názov skorej rannej lyžovačky, počas ktorej sa dostanete na čerstvo upravený svah ako prví a zažijete na kopci východ slnka. Kým iní lyžiari začínajú okolo deviatej ráno, vy už budete mať za sebou zjazd z výšky dvetisíc metrov a raňajky priamo na kopci. Príjemne posilnení zídete do údolia a taxíkom sa zveziete na druhú stranu, kde na vás čakajú snežnice. Nedotknutou krajinou s hlbokým snehom sa presuniete k chate Loosbühelalm, v ktorej dostanete horúcu kávu a cisársky trhanec. Perfektný deň zakončíte šesť kilometrov dlhou jazdou na saniach.

Perfektný program len pre dámy

Ak chodievate lyžovať ako partia kamošiek, zapíšte si do diára stredu 25. marca 2020 a týždeň okolo tohto dňa. V údolí Großarltal pripravili len pre dámy špeciálny program My perfect Lady-Skiday. S miestnym lyžiarskym sprievodcom objavíte najskôr najlepšie lyžiarske terény, potom si v gondole lanovky Hochbrandbahn vychutnáte gala-večeru, ktorú pripraví tím štvorhviezdičkového hotela Nesslerhof, po nej na vás v hoteli čaká horúca káva a SPA s bazénmi, saunou, soľným kúpeľom a relaxáciou.A na záver zvýhodnené ponuky

Ak si objednáte pobyt v údolí Großarltal najmenej na tri dni v termínoch odteraz do 24. decembra 2019 a na konci sezóny od 14. do 18. apríla 2020, dostanete ako bonus jeden deň navyše.

Každý, kto si rezervuje sedem nocí v týždni od 21. do 28. marca 2020 v rámci programu Lady-Skiwoche a 6-denný ski-pas pre dve osoby, platí len za jeden ski-pas, druhý získava zadarmo.

Počas Mini´s Week od 11. do 25. januára 2020 platí špeciálna cena 120 € za 4 – 6-ročné dieťa, v cene je k dispozícii 6-denný skipas a 3-dňový lyžiarsky kurz.

Počas rodinnej dovolenky máte výhodné spoločné lístky na lanovky, pričom platíte len za dve najstaršie deti. Všetky ďalšie deti narodené po 1. 1. 2001 jazdia zadarmo. Od 14. marca 2020 až do 18. 4. 2020 jazdia všetky deti do 15 rokov zadarmo, ak si aspoň jeden z rodičov kúpil minimálne 6-denný ski-pas. Pozrite si podrobnejšie ďalšie zľavy pre rodiny, je ich viac, vrátane veľkonočného týždňa, kedy dvaja dospelí a dve deti zaplatia za ubytovanie a 6-denný ski-pas od 1031 €.

Amadé-sixty-plus, špeciálna ponuka pre aktívnych seniorov: ak si vo vybraných prevádzkach zaradených do tejto akcie zarezervujete oddnes do 24. decembra 2019 a od 28. 3. do 4. 4. 2020 ubytovanie na sedem nocí, získate zdarma 6-dňový ski-pas, plus výlet so sprievodcom, lyžiarske safari a testovanie športového vybavenia. Cena tohto týždenného seniorského pobytu je pri ubytovaní v 4-hviezdičkovom hoteli s polpenziou od 560  € na osobu, v penziónoch s raňajkami od 325 € na osobu.

Viac informácií (aj v slovenčine) a rezervácia na www.grossarltal.info

Foto © Ski amadé

 

Posledná úprava 06.10.2021

Nájdete nás na FB