Silná značka Best Western

Napísala 

Celosvetová sieť viac ako 4 000 hotelov v 110 krajinách, od Arménska po Vietnam. To je Best Western, značka, pod ktorou nájdete ubytovanie v kvalite, na ktorú si rýchle zvyknete, a vernostný program, ktorý využíva sedemnásť miliónov členov.

Aké sú výhody klienta, ktorý sa na svojich cestách pravidelne vyberá niektorý z týchto hotelov? Okrem kvality služieb, čistoty izieb, komfortu a pohodlia sa kladie dôraz na príjemný a ústretový personál, ktorý sa snaží, aby hosť považoval pobyt v hoteli za nezabudnuteľný a rád sa sem znovu vrátil. Najsilnejším nástrojom je vernostný program, pri ktorom hostia zbierajú body a počas nasledujúceho pobytu ich premieňajú na výhody – ubytovanie, za ktoré neplatia, kartu Travel card, cestovné poistenie a ďalšie zaujímavé benefity. Best Western má aj špeciálny VIP klub – ponúka spoločný účet pre firmy s aktuálnymi ponukami súťaží a výhod.

Austrália, Rakúsko, Bangladéš, Belgicko, Brazília, Kanada, Čína, Ghana, Island, Indonézia, Japonsko, Maurítius, Mexiko, Holandsko, Nový Zéland, Katar, Rusko, Srbsko, Švajčiarsko, Ukrajina, USA, dohromady 110 krajín, vrátane Slovenska. Do siete Best Western patria hotely rôznej veľkosti a v rozdielnych lokalitách, keďže niektorí klienti chcú byť ubytovaní vo veľkom hoteli v centre diania, iní – najmä obchodní cestujúci a manažéri, ktorí trávia veľa času na pracovných cestách – uprednostňujú skôr menšie a tichšie hotely s domáckou atmosférou.

A aké sú výhody hotela, ktorý funguje pod touto silnou značkou? Mnohé hotely už vedia, aké dôležité je v súčasnej náročnej dobe a veľkej konkurencii takéto partnerstvo, lebo v každodennom boji o získanie a udržanie klientely im neostáva čas na to, aby sami sledovali trendy či školili personál. Majiteľ, ktorý by mal záujem o spojenie so značkou a získanie výhod, ktoré z toho plynú, by mal počítať s tým, že tieto hotely musia spĺňať vysoký štandard, vyžadujú teda investície do redizajnu a tréningu zamestnancov. Na Slovensku ešte existujú lokality, v ktorých sieť Best Western nemá zastúpenie a podľa analýz by malo zmysel rozšíriť tam ponuku ubytovania pre ich klientov. Zatiaľ patrí do tejto celosvetovej siete šesť slovenských hotelov – Belassi v Bojniciach, Antares a West v Bratislave, Dituria v Nitre, Polom v Žiline a TeleDom v Košiciach.

www.bestwestern-ce.com

 

Posledná úprava 07.10.2021

Nájdete nás na FB