Prvý adventný víkend na zámku Eckartsau

Prvý adventný víkend na zámku Eckartsau

Napísala 

Pozývame vás na návštevu zámku Eckartsau, ktorý nájdete v Dolnom Rakúsku, len pár kilometrov od Bratislavy. Áno, je to ten zámok, na ktorý sa po prvej svetovej vojne uchýlil  posledný rakúsky cisár Karol s rodinou. Tu porazený habsburský ex-panovník zažil nielen pád monarchie, ale aj posledné, dojímavé oslavy Vianoc na rakúskej pôde. A teraz môžete aj vy zažiť atmosféru nostalgických sviatkov pripomínajúcu časy veľkých zmien.

Počas prvého adventného víkendu 1. a 2. decembra 2018 bude zámok – nádherne vyzdobený kreáciami kvetinárstva ZIHRs – otvorený v čase od 12.00 do 21.00 hodiny.

Vypočujete si úryvky z denníka cisárovnej a spomienky šéfkuchára na posledné vianočné sviatky „cisára bez koruny“ pred vypovedaním do zahraničného exilu. Dozviete sa aj to, odkedy v rakúskych obývačkach stoja vianočné stromčeky, čo je to „obdarovacia brzda“ a ako to vlastne bolo s tými vreckovými hodinkami kočiša. Počas celého víkendu čaká návštevníkov vianočný koncert a zaujímavý program, ktorý ocenia aj rodiny s deťmi: budú tu lamy, kováči a dielne, v ktorých si deti môžu vyrobiť štýlové vianočné ozdoby. V sobotu o 16. hodine otvorí starosta Eckartsau Ing. Rudolf Makoschitz adventný trh.

Počas oboch dní začne o 14.30 hodine prehliadka zámku so slovenským sprievodcom.

Vstupné: paušálne na osobu: 14 € (november/december, skupiny od 20 osôb)
Cena zahŕňa: vstup a prehliadku zámku (1,5 hodiny), výstavu Národný park Divina lužných lesov, hrnček punču a vianočný koláč

Viac informácií nájdete na www.schlosseckartsau.at

 

Posledná úprava 27.11.2018
Beata Havranová

B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.
marketing@kamkam.eu
tel: + 421 905 648 207
www.kamkam.eu

Nájdete nás na FB