Pozvánka do zámku Eckartsau

Pozvánka do zámku Eckartsau

Napísala 

Navštívte nás v jubilejnom roku 2018! – tak znie pozvánka na dve zaujímavé výstavy v zámku Eckartsau, ktorý nájdete v Dolnom Rakúsku, len na skok od Bratislavy.

Zbohom, monarchia. Vitaj, republika!

Presne pred 100 rokmi opustil cisár Karol a jeho rodina Viedeň ako poslední vládcovia dynastie Habsburgovcov. Uchýlili sa na svoj poľovnícky zámok Eckartsau a tu očakávali plní obáv i nádejí svoj ďalší osud. Vypočujte si príbeh o posledných dňoch a hodinách Rakúsko-Uhorska, vyrozprávaný priamo na miestach, kde sa odohrával. Ponorte sa v jubilejnom roku 2018 do osláv výročia 100 rokov Rakúskej republiky - 100 rokov od konca monarchie – do malého sveta posledných hodín monarchie, ktorý má za sebou veľký príbeh „cisára bez koruny“.

Prehliadky v nemčine sa konajú každý deň o 11.00 hod., 14.00. hod. a 16.00 hod., k dispozícii máte vytlačený slovenský preklad. Počas slovenských štátnych sviatkov sa prehliadky konajú aj v slovenčine, vždy o 15.00 hodine v nasledujúce dni: 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra a 1. novembra.
Karl & Zita – V tieni histórie

Magnetom pre návštevníkov je aj nová interaktívna výstava, ktorá bola otvorená koncom mája. Zatiaľ je sprístupnená v nemčine, od roku 2019 si ju budete môcť pozrieť aj v slovenčine. Výstava nazvaná Karl & Zita – V tieni histórie ponúka pohľad na časy veľkých zmien. Ako dokážu ľudia – tak cisárska rodina, ako aj vojnou poznačení obyvatelia rúcajúcej sa monarchie – zvládnuť obdobie, v ktorom je každý krok krokom do neistoty?

Newsletter a GDPR

Ak chcete byť aj naďalej informovaní o podujatiach v zámku Eckartsau, z dôvodu nového nariadenia o ochrane osobných údajov je potrebné, aby ste sa opätovne prihlásili na odber nášho newslettera. Môžete tak urobiť tu: www.schlosseckartsau.at/Newsletter

Srdečne pozývame na návštevu! Viac informácií aj na www.schlosseckartsau.at
Tím zámku a partner, turistický portál pre Slovensko a Česko www.kamkam.eu

Posledná úprava 12.07.2018
Beata Havranová

B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.
marketing@kamkam.eu
tel: + 421 905 648 207
www.kamkam.eu

Nájdete nás na FB