6 krajín pre cestovateľov v zrelšom veku

6 krajín pre cestovateľov v zrelšom veku

Napísala 

1. Turecko

Krásne pobrežie, historické mestá pripomínajúce starú slávu Osmanskej ríše, tržnice s exotickým tovarom, islamská kultúra, aj pláže ako tá z titulnej fotografie – to je len zlomok z toho, čo tu môžete zažiť. 

Turecko sa nepýši len tými najromantickejšími príbehmi, ale aj skvelými službami pre turistov. Kvalita hotelov je na vysokej úrovni a svoj komfort tu nájde každý rozpočet. V porovnaní s európskymi destináciami je Turecko cenovo veľmi výhodné.

Slniečko hreje príjemne až do októbra, čo je veľkou výhodou najmä pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť najrušnejšej sezóne. V týchto menej vyťažených mesiacoch ceny závratne klesajú, more je stále teplé a počasie stabilne slnečné. Vyšperkujte svoju dovolenku a vyberte si rezort, ktorý má v cene aj wellness služby. Masáže a skrášľovacie procedúry sú veľmi rozšírené a dobijú vaše baterky ešte viac.

2. Egypt 

Nielen staroveká sláva faraónov a boha slnka Ra, ale aj biele slnečné pobrežia, dobré jedlo a pohodlie priťahujú kroky turistov do tejto krajiny.

Z Egypta sa vrátite nielen oddýchnutí, ale aj plní zážitkov. Egypťania si zakladajú na pohostinnosti a luxusných službách, ktoré sú cenovo dostupné. Bohatá história zanechala po sebe nádherné pamiatky, ktoré môžete spoznávať. Dovolenkári preto nedajú na Egypt dopustiť a mnohí sa sem vracajú pravidelne každý rok.

Navyše, dovolenkovať v Egypte sa dá počas celého roka. V zimných mesiacoch je dovolenkovanie dokonca príjemnejšie, pretože teploty sú znesiteľnejšie a ceny mimo sezóny sú ešte výhodnejšie.

3. Kapverdské ostrovy


Túžba zažiť poriadnu exotiku je častokrát spojená s dlhým letom do ďalekých krajín. Nie každý zvláda niekoľkohodinové presuny. Jednoduchá idyla paliem, slnka, pláže, mora a pokoja, ktorú dokáže poskytnúť exotika, je vzdialená asi 6 hodín letu zo Slovenska.

Keď ste sa rozhodli pre exotiku a blúdili prstom po mape v snahe nájsť ju čo možno najbližšie, možno ste prehliadli malé Kapverdské ostrovy. Súostrovie pozostáva z 9 menších ostrovov. Každý z nich lemujú dlhé pláže s bielym pieskom a rozprávkovo azúrovým morom.

Hotely a služby sú tu na veľmi dobrej úrovni, domáci sú mimoriadne pohostinní a urobia všetko, aby ste sa počas dovolenky cítili komfortne. Je veľmi príjemná, vhodná na pokojne prežitú dovolenku, zahriatie kostí a zaslúžený oddych.

4. Španielsko


Tanec, hudba, kultúra, história a v neposlednom rade dobré jedlo, to sú charakteristické znaky temperamentného Španielska. Územie tejto krajiny zdobia nádherné mestá a lemuje ju horúce pobrežie. Možno tu stráviť aktívnu dovolenku plnú zážitkov, kultúry, pohodlia a oddychu.

Za oddychom na pláži sa vydajte na severné pobrežie Costa Brava, Costa del Sol v najjužnejšej časti Španielska, obľúbené Baleárske ostrovy alebo Kanárske ostrovy s veľmi príjemným počasím počas celého roka.

Ak radi spoznávate mestá, odporúčame vám navštíviť ich mimo hlavnej sezóny, aby ste plne nasali ich jedinečnú atmosféru. Taká Barcelona má príjemné teploty až do novembra a miest, ktoré môžete vidieť, je neúrekom. Dominantou mesta je monumentálna bazilika Sagrada Familia, ktorú Antoni Gaudí nestihol dokončiť. Vydajte sa po jeho stopách, zastavujte v malých reštauráciách, ktoré podávajú tapas (v Barcelone pintxos) a užívajte dušu mesta, ktorá si vás podmaní.

5. Grécko a jeho ostrovy
Staroveká kultúra očarí aj toho, ktorému sa dovtedy zdala história nudná. Grécko sa pýši nádhernou prírodou a unikátnym skalnatým pobrežím. Ochutnajte aj špeciality gréckej kuchyne, ktorá je veľmi zdravá a plná lahôdok.

V Grécku môžete stráviť dovolenku plnú oddychu, no aj zaujímavú aktívnu dovolenku. Pláže, hotely a služby nesklamú ani v pevninskej časti, ani na ostrovoch. Navyše, ak sa rozhodnete dovolenkovať na niektorom z gréckych ostrovov a máte radi aktívnu dovolenku, dobrou voľbou je požičať si auto. Každý ostrov je unikátny, skrýva zaujímavé pamiatky a malé dedinky. Ostrovy sú rôzne veľké, niektoré stihnete prejsť aj za deň, pri niektorých môžete takto cestovať aj niekoľko dní.  

6. Čierna Hora     


                  
Lietanie nie je pre každého. Ak z neho máte panický strach, tu je riešenie. Do Čiernej Hory to nie je od nás až tak ďaleko a pokojne tam zájdete aj autom. Dovolenka v známom Chorvátsku je síce krásna, no Čierna Hora môže byť príjemnou zmenou.

Krajina zatiaľ nie je až tak navštevovanou a práve to je dôvodom, prečo bude vaša dovolenka ešte unikátnejšia. Kvalita služieb a hotelov uspokojí každého. Pobrežie je tu nádherné, podobné tomu chorvátskemu. Čierna Hora je malý skrytý raj.

Krajina sa vám bude páčiť, ak radi podnikáte výlety do prírody. Kaňon, ktorý vytvára rieka Tara, je druhý najväčší na svete po Grand Canyon v USA. Od populárnych letovísk Kotor alebo Budva je vzdialený do 4 hodín cesty autom. Kaňon je dlhý 82 kilometrov a hlboký až 1300 metrov. Krásne lesy doplnené riekou budú príjemným spestrením vášho oddychu.


Článok sme pripravili v spolupráci s dovolenka.sme.sk. Viac destinácií za výhodné ceny nájdete na Dovolenka pre seniorov.

 

Posledná úprava 07.03.2018

Nájdete nás na FB