5 TOP dôvodov na návštevu Korutánska

5 TOP dôvodov na návštevu Korutánska

Napísala 

Prinášame niekoľko tipov na dovolenku na slnečnom juhu Rakúska. Korutánsko, to znamená dvesto čistých, teplých jazier, osemtisíc kilometrov riek, šesťdesiat liečivých prameňov a 43 ľadovcov. A hory, od miernych kopcov po majestátne alpské trojtisícovky.

Desať jazier naraz

Veľký korutánsky okruh v tvare ležatej osmičky vám umožní spoznať desať jazier v okolí cyklistickej trasy dlhej 340 kilometrov. Je to spoločný projekt piatich korutánskych destinácií: Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regiónu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee. Jednotlivé úseky trasy môžete ľubovoľne kombinovať.
 

Za každou zákrutou iný zážitok

Vysokohorská cesta Großglockner Hochalpenstraße, jedna z najkrajších panoramatických ciest v Európe patrí k najnavštevovanejším miestam v Rakúsku. Začína sa pri známej horolezeckej obci Heiligenblut na juhu a o šestnásť kilometrov pokračuje úsekom nazvaným Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Dajú sa tu podnikať pešie túry na ľadovec Pasterzengletscher a cez panoramatický chodník Klarstein k Swarovského pozorovacej vyhliadke.
 

Leto na lyžiach

Od júna otvára letnú sezónu stredisko Mölltaler Gletscher. Na svoje si prídu peší turisti hľadajúci relax a pohodu na túrach v okolí, aj lyžiari, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku.
 

Celoročná ponuka Nockberge

Turistická trasa Nockberge Trail je prvou celoročnou trasou v Rakúsku, ktorú si môžete rezervovať online. V lete vás zavedie na päť etáp vysokohorskej túry po hrebeňoch a vrcholkoch pohoria Nockberge, v zime sa z nej stáva viacdenná skialpová trasa.
 

Horskí cyklisti, pre vás!

Počas vlaňajšej sezóny otvorili v obci Bad Kleinkirchheim najdlhšiu trasu na horskú cyklistiku v Európe. Zjazd vedie z vrchu Kaiserburg vo výške 1800 metrov pätnásť kilometrov až k údolnej stanici lanovky v blízkosti termálnych kúpeľov v centre Bad Kleinkirchheimu.


 

100 zaujímavostí zdarma

Múzeá, lanovky, vodné parky, plavba loďou, panoramatické cesty, voľnočasové a zážitkové aktivity, to všetko umožňuje karta Kärnten Card. Platí od apríla do októbra a stojí od 43 eur (dospelí) a od 22 eur (deti) na týždeň. V Korutánsku platia aj ďalšie regionálne bonusové karty.

O Kärnten Card nájdete viac informácií na www.kaerntencard.at.

S podrobnejšou ponukou dovoleniek v Korutánsku sa môžete zoznámiť na www.visitcarinthia.at alebo na www.korutany.com.

Fotografie: © Edward Groeger a Franz Gerdl

 

Posledná úprava 06.06.2020

Nájdete nás na FB