12 dôvodov na návštevu Moravského poľa

12 dôvodov na návštevu Moravského poľa

Napísala 

Zeleninové záhrady a vinice, to je Moravské pole, alebo inak Carnuntum-Marchfeld, turistická lokalita medzi Bratislavou a Viedňou. Dvanásti profesionáli, pestovatelia zeleniny a hrozna sa združili, aby mohli spoločne ponúkať kvalitné regionálne produkty a zároveň umožnili návštevníkom nazrieť do ich „kuchyne“ a života.

A toto sú oni, dvanásti partneri na Moravskom poli:

ADAMAH BIOHOF, Glinzendorf
Na tomto dvore pestujú zeleninu aj ovocie v bio kvalite, všetko, čo každá gazdinka v kuchyni ocení. K tomu organizujú workshopy, exkurzie, bylinkové akcie, oslavy pre deti, biopikniky, trhy rastlín.

SPARGELHOF MAGOSCHITZ, Mannsdorf an der Donau
Prvú špargľu zasadili na pozemkoch v mestečku Mannsdorf an der Donau roku 1975. Nadšenie z pestovania tejto zeleniny v rodine postupne rástlo, tak ako aj záujem zákazníkov. Okrem špargle rôznej veľkosti a farby v svojom obchode ponúkajú ovocie, zeleninu, regionálne dobroty, divinu, ryby a sladkosti.

BAUERNSPEIS UNGER, Wagram an der Donau
V rodine Ungerovcov sa všetko točí v znamení jahôd – od jahodového nektáru, cez jahodové víno a sekt, až po jahodový ocot. V rodinnom obchode si pochutnáte nielen na domácich tortách a koláčoch, ale aj jogurtoch či divine.


BIOHOF & AB-HOF-LADEN HUBICEK, Breitensee
Biodvor ponúka čerstvé mäsové špeciality, klobásky, párky, slaninu, masť, nátierky. Prasiatka švábsko-halskej odrody dostávajú kvalitné krmivo a pre svoj šťastný život majú k dispozícii tri hektáre lúky.

B HOF LADEN CP OBSTBAU PELZMANN, Berg
Tento dvor v Bergu je zameraný na ušľachtilé spracovanie ovocia. Záujemcovia tu nájdu kvalitné pálenky, likéry, gin, nektáre, šťavy, marmelády, čokolády a čerstvé ovocie podľa sezóny (marhule, slivky, broskyne, hrušky, jablká).

HONIG NUSS VEREDELUNG, Hainburg an der Donau
Špecializovaný obchod v Hainburgu ponúka produkty z medu a vlašských orechov, predovšetkým orechový olej a med, orechové pesto, orechovo-medovú nátierku, krémy z propolisu, balzamy na pery a najmä široko-ďaleko vyhlásený orechový krémový likér.

WEINBAU & BUSCHENSCHANK GRATZER-SANDRIESTER, Prellenkirchen
V uličke s vínnymi pivnicami a krčmičkami si vychutnáte kvalitné vína, jedlá z bravčového mäsa, tlačenku, krvavničky, nátierky, ale aj štrúdle, všetko z vlastnej produkcie. Ak máte záujem o ochutnávku a prehliadku pivníc na tejto ulici i múzea vína, treba sa dohodnúť vopred.

WEINGUT & GÄSTEZIMMER EDELMANN, Göttlesbrunn
Na tomto dvore si oddýchnete s pohárikom dobrého vína alebo prechádzkou po vinohrade. Izby majú štandardné vybavenie, klimatizáciu, wifi. Penzión ponúka raňajky a ochutnávky regionálnych špecialít, má požičovňu bicyklov i e-bicyklov, na ktorých môžete prebrázdiť tento príjemný a málo poznaný región.

AB HOFLADEN SCHAFKÄSEBETRIEB RASER, Pachfurth
Biopodnik leží v obci, ktorá sa rozkladá v srdci celého regiónu. V roku 1985 začali s chovom troch oviec, dnes ich už majú sto päťdesiat. Sedemdesiat z nich doja ručne dvakrát denne! V obchode vo dvore si môžete kúpiť ovčí syr, bio-jahňacinu, bio-zemiaky, bio-vajcia, tekvicu a ďalšie miestne dobroty.

LANDGARTEN SNACK-SHOP, Bruck an der Leitha
Od roku 1989 sa tento obchod orientuje na dobroty a pochúťky. Používa tie najlepšie ingrediencie a kvalitné suroviny. Sortiment obsahuje sójový snack, ochutené orechy, rôzne zmesi, čokoládové ovocie a semienka v čokoláde.

HECHINGER‘S GENUSSMARKT & HEURIGER, Margarethen am Moos
Autentické lahôdky aj remeselná výroba z Moravského poľa môžete nájsť počas ôsmich sobôt na trhu Hechinger-Markt v obci Margarethen am Moos. V pivnici Bei Hechinger Heurigen dostanete to najlepšie z miestnych chovov, záhrad i polí.

DIE RUBIN CARNUNTUM WEINGÜTER, Bruck an der Leitha
Spolok Rubin Carnuntum Weingüter vznikol v roku  1992. Dnes má štyridsať vinárov a ich vincúri sú známi vďaka ponuke vynikajúcich červených i bielych vín. Organizujú podujatia Carnuntum Experience – od ochutnávky mladých vín až po stretnutia v pivniciach a slávnosti vína. Vincúrky i vincúri sa tešia na návštevníkov, ktorí prídu priamo do ich dvora.

Viac informácií nájdete na webových stránkach genuss-carnuntum-marchfeld.at a carnuntum-marchfeld.com a na videu.
 

 

Posledná úprava 02.11.2021

Nájdete nás na FB